Ոստիկանության 2015թ. սամբոյի առաջնությունը
Համաձայն ՀՀ Ոստիկանության 2015թ. սպորտային միջոցառումների օրացուցային պլանի` ս/թ. հոկտեմբերի 21-ից-23-ը Մ.Հ.Կ. մարզահամալիրում անցկացվեց ՀՀ Ոստիկանությանըմբշամարտի առաջնություն, որին մասնակցում էին ՀՀ ոստիկանության 24 ստորաբաժանումները, ինչպես նաև  Լ.Ղ.Հ. ոստիկանության հավաքական թիմը:
57 կգ քաշային կարգում եզրափակիչ փուլ դուրս եկան Կրթահամալիրի քոլեջի 1-ին կուրսի սովորող, ոստիկանության ավագ սերժանտ Անդրանիկ Տերտերյանը և Կրթահամալիրի ուսումնական կենտրոնի սովորող, ոստիկանության կրտսեր սերժանտ Սուրեն Բաղինյանը: Միավորներով հաղթող ճանաչվեց քոլեջի սովորող Անդրանիկ Տերտերյանը:
62 կգ քաշային կարգում մի քանի տպավորիչ հաղթանակներից հետո եզրափակչում էր Կրթահամալիրի քոլեջի 1-ին կուրսի սովորող, ոստիկանության կրտսեր սերժանտ Գալուստ Շերոյանը, ով միավորներով պարտվեց և զբաղեցրեց 2-րդ մրցանակային տեղը:
74 կգ քաշային կարգում եզրափակչում հանդես եկավ Կրթահամալիրի ակադեմիայի 4-րդ կուրսի սովորող, ոստիկանության ավագ սերժանտ Վահագն Օսեյանը, որի մրցակիցը  Լ.Ղ.Հ. Ոստիկանության ներկայացուցիչն էր: Վերջինս մասնակցել էր 2014թ. Մեծահասակների ըմբշամարտի աշխարհի առաջնությանը: Օսեյանը պարտվեց և գրավեց 2-րդ տեղը:
82 կգ քաշային կարգում 3-րդ տեղը գրավեց Կրթահամալիրի քոլեջի 2-րդ կուրսի սովորող,ոստիկանության սերժանտ Արմենակ Գալստյանը:
90 կգ քաշային կարգում 3-րդ մրցանակային տեղը գրավեց Կրթահամալիրի հերթապահ մասի ավագ տեսուչ, 46-ամյա ոստիկանության մայոր Կարապետ Մելքոնյանը:
100 կգ ծանր քաշային կարգում մաքուր հաղթանակ տարավ և 1-ին տեղը գրավեց ոստիկանության Կրթահամալիրի ակադեմիայի 3-րդ կուրսի սովորող, ոստիկանության սերժանտ Արծրուն Ռտոյանը:
Թիմային հաշվարկով առաջին տեղը գրավեց Ոստիկանության կրթահամալիրի  հավաքականը,  2-րդ տեղը՝ Ոստիկանության զորքերը և երրորդ տեղը՝ Լ.Ղ.Հ ոստիկանության թիմը: Հաղթող թիմերը և մրցակիցները պարգևատրվեցին մեդալներով, պատվոգրերով և դրամական պարգևներով:

НазадЧемпионат полиции по самбо 2015 года
С 21-ого по 23-е октября, согласно календарному плану спортивных мероприятий 2015 года полиции РА, в спортивном зале "Динамо" СОО прошло первенство полиции РА по самбо, в котором принимали участие команды 24-х подразделений полиции РА, а также сборная команда полиции Нагорного Карабаха.
В весовой категории до 57 кг в финал вышли учащийся 1-го курса колледжа Образовательного комплекса полиции РА, старший сержант полиции Андраник Тертерян и учащийся учебного центра Образовательного комплекса, младший сержант полиции Сурен Багинян. По очкам победителем был признан учащийся колледжа Андраник Тертерян.
В весовой категории до 62 кг, одержав несколько впечатляющих побед, в финал вышел учащийся 1-го курса колледжа Образовательного комплекса полиции РА, младший сержант Галуст Шероян, который по очкам уступил сопернику и занял 2-ое место.
В весовой категории до 74 кг в финал вышел учащийся 4-го курса академии Образовательного комплекса, старший сержант полиции Ваагн Осеян, соперником которого был представитель полиции Нагорного Карабаха. Последний, в 2014 году принимал участие в чемпионате мира по самбо среди взрослых. Осеян уступил сопернику и занял 2-ое место.
В весовой категории до 82 кг 3-е место занял учащийся 2-го курса колледжа Образовательного комплекса полиции РА, сержант полиции Арменак Галстян.
В весовой категории 90 кг 3- е призовое место занял старший инспектор дежурной части Образовательного комплекса, 46-летний майор полиции Карапет Мелконян.
В тяжелой весовой категории до 100 кг одержал победу и занял 1-ое место учащийся 3-го курса академии Образовательного комплекса, сержант полиции Арцрун Ртоян.
По итогам командного зачета 1-ое место заняла сборная команда Образовательного комплекса полиции РА, 2-ое место- команда войск полиции РА, а 3-е место заняла сборная команда полиции Нагорного Карабаха.