Ջոն Կիրակոսյանի անվան թիվ 20 հիմնական դպրոցի աշակերտները ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում
Նոյեմբերի 9-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում էին Երևան քաղաքի Ջոն Կիրակոսյանի անվան թիվ 20 հիմնական դպրոցի 6-ից 9-րդ դասարանի աշակերտները՝ դպրոցի տնօրենի տեղակալ Արմինե Բաբայանի, նախնական զինվորական պատրաստականության ուսուցիչ Արայիկ Ոսկանյանի և  Կենտրոն վարչական շրջանի ոստիկանության վետերանների խորհրդի նախագահ Գագիկ Վարդանյանի ուղեկցությամբ: ՀՀ ոստիկանության Կրթահամալիրի` ՀՀ ոստիկանության պատմության թանգարանի առաջատար մասնագետ, ոստիկանության պաշտոնաթող գնդապետ Դ․ Հովսեփյանի ուղեկցությամբ աշակերտները ծանոթացան Կրթահամալիրի մշակույթի կենտրոնին, հետևեցին պարեկների, ինչպես նաև հրաձգարանում ոստիկանների կողմից իրականացվող գործնական պարապմունքներին: Աշակերտները ծաղիկներ խոնարհեցին Արցախյան հերոսամարտում և ծառայողական պարտականությունների կատարման ժամանակ զոհված ոստիկանների հուշակոթողին: Այնուհետև եղան թանգարանում, որտեղ Դ.Հովսեփյանը մանրակրկիտ բացատրեց և ներկայացրեց Հայաստանի ոստիկանության անցած ուղին՝ մեր թվարկության 367 թ.սկսած` մինչև մեր օրերը:
Վերջում աշակերտները լավագույն տպավորություններով հրաժեշտ տվեցին Կրթահամալիրին, ինչի մասին գրանցեցին «Պատվավոր հյուրերի գրքում»:

Учащиеся основной школы № 20 им. Джона Киракосяна в Образовательном комплексе полиции РА
9 ноября в сопровождении заместителя директора школы Армине Бабаян, учителя начальной военной подготовки Араика Восканяна и председателя совета ветеранов Полиции административного района Кентрон Гагика Варданяна учащиеся 6-9 классов основной школы №20 им. Джона Киракосяна города Еревана посетили Образовательный комплекс. В сопровождении ведущего специалиста Музея истории Полиции РА, полковника полиции в отставке Д. Овсепяна учащиеся ознакомились с центром культуры Образовательного комплекса, поприсутствовали на практических занятиях, проводимыми с будущими сотрудниками патруля, а также полицейскими в тире. Ученики возложили цветы к памятнику полицейским, погибшим во время Арцахской войны и при выполнении служебных обязанностей. Затем побывали в музее, где заведующий музея Д. Овсепян подробно объяснил и представил путь, пройденный полицией Армении начиная с 367 года нашей эры и до наших дней.
В конце ученики с наилучшими впечатлениями, которыми гости поделились на страницах «Книги почетных гостей», попрощались с Образовательным комплексом.