Ղրղզստանի ՆԳՆ ներկայացուցիչների այցը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր
Նոյեմբերի 26-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր էր այցելել Ղրղզստանի Հանրապետության ՆԳՆ լրատվական ծառայության պատվիրակությունը՝ ծառայության ղեկավար, միլիցիայի գնդապետ Բակիտ Սեիթովի գլխավորությամբ։
Այցի ընթացքում տեղի ունեցավ հանդիպում ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Մուշեղ Բաբայանի հետ։ Հանդիպմանը մասնակցում էին նաև կրթահամալիրի առաջին տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Տիգրան Եսայանը, Կրթահամալիրի պետի տեղակալ, ինքը և կադրերի և ԱՀՏԱ բաժնի պետ, ոստիկանության գնդապետ Մարտիրոս Մուրադյանը, քոլեջի պետ, ոստիկանության գնդապետ Վարդգես Ներսիսյանը, միջազգային համագործակցության և ՏՏ ներդրման բաժնի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Գրիգորի Դավթյանը։
Կրթահամալիրի պետը հյուրերին ներկայացրեց կրթահամալիրի կառուցվածքը, ուսումնական ծրագրերը, իրականացվող բարեփոխումների շրջանակներում պարեկային ոստիկանության ձևավորման նպատակով թարմացվող ուսումնական ծրագրերը։
Բակիտ Սեիթովն իր հերթին ներկայացրեց Ղրղզստանի Հանրապետության ՆԳՆ կողմից իրականացվող աշխատանքները, ինչպես նաև հանցագործությունների գրանցման գործող նորագույն բազան։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր։
Այնուհետև հյուրերի համար շրջայց կազմակերպվեց կրթահամալիրի տարածքով, որի ընթացքում նրանք ծանոթացան մասնագիտացված լսարաններին, ֆիզիկական պատրաստականության դահլիճներին և գրադարանին։

Визит представителей пресс-службы МВД Кыргызской Республики в Образовательный комплекс полиции РА
26 ноября делегация пресс-службы Министерства внутренних дел Кыргызской Республики во главе с начальником службы полковником Бакитом Сеитовым посетила Образовательный комплекс полиции РА.
В ходе визита состоялась встреча с начальником Образовательного комплекса полиции РА генерал-майором полиции Мушегом Бабаяном. Во встрече также приняли участие первый заместитель начальника Образовательного комплекса полиции РА полковник полиции Тигран Есаян, заместитель начальника Образовательного комплекса, он же начальник отдела кадров и работы с личным составом, полковник полиции Мартирос Мурадян, начальник колледжа, полковник полиции Вардгес Нерсисян, начальник отдела международного сотрудничества и внедрения ИТ, подполковник полиции Григорий Давтян.
Начальник Образовательного комплекса представил гостям структуру учебного заведения, обновленные в рамках проводимых реформ образовательные программы по подготовке кадров для патрульной полиции.
В свою очередь, Бакит Сеитов представил работу, проводимую Министерством внутренних дел Кыргызской Республики, а также действующую базу данных для регистрации преступлений.
Также в ходе встречи стороны также обсудили вопросы представляющие взаимный интерес.
Затем гости осмотрели территорию Образовательного комплекса. В ходе экскурсии они посетили специализированные аудитории, библиотеку и залы физической подготовки.