Արփինե Սարգսյանը ՆԳՆ կրթահամալիրում մասնակցել է նորակառույց դահլիճի բացման արարողությանն ու հետևել պարեկների դասընթացներին
Հուլիսի 28-ին ՆԳՆ կրթահամալիր կատարած այցի ընթացքում ՆԳ փոխնախարար Արփինե Սարգսյանը մասնակցել է նաև Շահամիր Շահամիրյանի անվան նորակառույց դահլիճի բացման արարողությանը։
Նորաբաց դահլիճը կրթական ավելի լավ միջավայր կստեղծի կրթահամալիրի սովորողների համար։
Ներքին գործերի նախարարի տեղակալ Արփինե Սարգսյանը, ՆԳՆ ոստիկանության պետի տեղակալ Վարդան Վարդանյանը, ոստիկանության և կրթահամալիրի ղեկավար կազմը՝ կրթահամալիրի պետ Մանուկ Մուրադյանի ուղեկցությամբ շրջել են դահլիճում, ծանոթացել պայմաններին։
Նույն օրը փոխնախարար Սարգսյանը եղել է նաև ՆԳՆ կրթահամալիրի ուսումնական կենտրոնում, որտեղ հետևել է պարեկային ծառայության 4-րդ փուլի՝ Արարատի, Արմավիրի, Վայոց ձորի և Սյունիքի մարզերի ստորաբաժանումների ապագա պարեկների դասընթացներին։
ՆԳ փոխնախարարն ու ոստիկանության ղեկավարությունը ներկա են եղել նաև արտակարգ իրավիճակներում ավտոտրանսպորտային միջոցների վարման դասընթացներին։
Այցի ընթացքում Արփինե Սարգսյանը ուսումնական գործընթացի վերաբերյալ տվել է կոնկրետ ցուցումներ ու հանձնարարականներ:

Арпине Саргсян в Образовательном комплексе МВД приняла участие на церемонии открытия нового зала и занятиях патрулей
28 июля в ходе визита в Образовательный комплекс МВД заместитель министра внутренних дел Арпине Саргсян приняла участие в церемонии открытия нового зала имени Шаамира Шаамиряна.
Новый зал создаст лучшую образовательную среду для учащихся Образовательного комплекса.
Заместитель министра внутренних дел Арпине Саргсян, заместитель начальника Полиции МВД Вардан Варданян, руководящий состав Полиции и Образовательного комплекса в сопровождении начальника Образовательного комплекса Манука Мурадяна обошли зал, ознакомились с условиями.
В тот же день замминистра А. Саргсян побывала также в Учебном центре Образовательного комплекса МВД, где посетила занятия курсов будущих патрулей подразделений Араратской, Армавирской, Вайоц Дзорской и Сюникской областей 4-го этапа патрульной службы.
Заместитель министра внутренних дел и руководство Полиции также присутствовали на курсах по вождению автотранспортных средств в чрезвычайных ситуациях.