Շնորհավորում ենք մեր տաղանդաշատ սովորողին
2018 թվականի մայիսի 30-ին ՌԴ ՆԳՆ Նիժնի Նովգորոդի ակադեմիայում անցկացվել է «Կոռուպցիային հակազդման և տնտեսական անվտանգության ապահովման ստորաբաժանումների գործունեությունը» խորագրով ամենամյա միջազգային ուսանողական մրցույթի եզրափակիչ փուլը, որին նախորդել էր ուսանողների գրավոր աշխատանքների նախընտրական փուլը:
Մրցույթին մասնակցել է 46 ուսանող, ովքեր ներկայացնում էին ՌԴ ՆԳՆ Մոսկվայի և Սանտկ Պետերբուրգի համալսարանները, ՌԴ ՆԳՆ Նիժնի Նովգորոդի, Վոլգոգրադի, Օմսկի ակադեմիաները, ՌԴ ՆԳՆ Օրյոլի, Կազանի, Ուֆայի իրավաբանական ինստիտուտները, Բելառուսի Հանրապետության ՆԳՆ ակադեմիան և ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրը:
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրից միջազգային ուսանողական մրցույթին մասնակցել է ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի անվճար ուսուցման 4-րդ կուրսի սովորող, ոստիկանության ավագ սերժանտ Ջուլիետա Կարապետյանը՝ ներկայացնելով «Կաշառքի կամ առևտրային կաշառքի սադրանքի քրեաիրավական բնութագիրը» վերնագրով գիտական աշխատանք: Գիտական աշխատանքը ղեկավարել է քրեական իրավունքի և քրեաբանության ամբիոնի պետ, ի.գ.թ., դոցենտ, ոստիկանության մայոր Միսակ Մարկոսյանը:
Մրցույթի 18 մասնակիցներ անցել են եզրափակիչ փուլ: Նրանց շարքում էր նաև Ջուլիետա Կարապետյանը, ով 2018 թվականի մայիսի 30-ին ուղիղ տեսակապի միջոցով մասնակցել է մրցույթի եզրափակչին՝ հանդես գալով գիտական զեկուցմամբ: Մրցութային հանձնաժողովի կազմում էին ՌԴ ՆԳՆ Նիժնի Նովգորոդի ակադեմիայի և ՌԴ ՆԳՆ կոռուպցիային հակազդման և տնտեսական անվտանգության գլխավոր վարչության ներկայացուցիչները:
Մրցութային հանձնաժողովի որոշմամբ Ջուլիետա Կարապետյանը 46 մասնակիցների շարքում ճանաչվել է մրցույթի գրավոր փուլի հաղթող, իսկ բանավոր փուլում 18 մասնակիցների շարքում զբաղեցրել է 2-րդ պատվավոր տեղը:

НазадПоздравляем нашу талантливую учащуюся
30-ого мая 2018 года в Нижегородской академии МВД России был проведен финал ежегодного международного конкурса курсантов и слушателей на тему «Деятельность подразделений экономической безопасности и противодействия коррупции», которому предшествовал заочный тур письменных работ.
В конкурсе приняли участие 46 студентов, представляющие Московский и Санкт-Петербургский университеты, Нижегородскую, Волгоградскую и Омскую академии, Орловский, Казанский и Уфимский институты МВД России, Академия МВД Республики Беларусь и Образовательный комплекс Полиции РА.
От Образовательного комплекса полиции РА в конкурсе приняла участие учащаяся 4-ого курса юридического факультета Академии Образовательного комплекса полиции РА, старший сержант полиции Джульетта Геворговна Карапетян, которая представила научную работу на тему «Уголовно-правовые характеристики взяточничества или коммерческих дел о взяточничестве». Научным руководителем Карапетян был начальник кафедры уголовного права и криминологии юридического факультета академии Образовательного комплекса, майор полиции, кандидат юридических наук Мисак Меружанович Маркосян.
В финал конкурса прошли 18 участников, среди которых Джульетта Карапетян. 30 мая 2018 года Джульетта Карапетян по видеосвязи приняла участие в финале конкурса, выступая с научным докладом. В составе конкурсной комиссии были представители Нижегородской академии и Главного Управления экономической безопасности и противодействия коррупции Главного управления МВД России.
Решением конкурсной комиссией из 46 участников Джульетта Карапетян была признана победителем заочного тура ежегодного международного конкурса, а по итогам финального тура из 18 участников заняла второе почетное место.