Գիտական խմբակների նիստերն անցկացվելու են հեռավար ձևաչափով
Ինչպես գիտենք, ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում գործում է հինգ գիտական խմբակ, որոնք, հաստատված պլանի համաձայն, ուսումնական տարվա ընթացքում կազմակերպում են թեմատիկ կլոր սեղան-քննարկումներ: 2019-2020 ուսումնական տարվա գիտական խմբակների հաջորդ նիստերը կանցկացվեն հեռավար կարգով՝ Zoom հավելվածի միջոցով (նույնականացման համարը կտրամադրեն գիտական աշխատանքների բաժինը և ուսանողական խորհուրդը)։ Նիստերը մեկնարկելու են 17։00։ Ստորև՝ նիստերի անցկացման ժամանակացույցը.
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի քրեական իրավունքի և քրեաբանության ամբիոնին կից «Հանցագործության և պատժի հիմնահարցերի հետազոտության գիտական խմբակ»
- Ապրիլի 21 – «Գողություն, թե գտանք». Մ.Մարկոսյան
- Ապրիլի 30 - ««Գողը գողից գողացավ». որակել արարքը». Մ.Մարկոսյան
- Մայիսի 18 – «Պատժի համակարգի համեմատաիրավական հետազոտություն». Հ.Սմբատյան
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի ՕՀԳ և քրեագիտության ու քրեական դատավարության ամբիոններին կից «Հանցագործությունների բացահայտման և քննության հիմնահարցերի հետազոտության գիտական խմբակ»
- Ապրիլի 23 – «Հետաքննության հիմնախնդիրները ՀՀ քրեական դատավարությունում». Ա.Հովհաննիսյան, Ա.Ղազարյան
- Մայիսի 8 – «Դատախազական հսկողությունը և գերատեսչական վերահսկողությունը ՕՀԳ նկատմամբ». Ա.Հովհաննիսյան
- Մայիսի 20 – «Կեղծված փաստաթղթերի կրիմինալիստիկական հետազոտումը». Բ.Ալեքսանյան, Լ.Սարդարյան
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի պետության և իրավունքի տեսության և սահմանադրական իրավունքի ու վարչական իրավունքի և ոստիկանության վարչական գործունեության ամբիոններին կից «Պետաիրավական առարկաների գիտական խմբակ»
- Ապրիլի 27 – «ՀՀ վարչապետին ենթակա պետական կառավարման համակարգի մարմինների իրավական կարգավիճակի առանձնահատկությունները». Ա.Սաֆարյան
- Մայիսի 11 – «Մարդու իրավունքների համակարգի զարգացման արդի միտումները». Ա.Սաֆարյան
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի քաղաքացիական իրավունքի և քաղաքացիական դատավարության ամբիոնին կից «Մասնավոր և քաղաքացիական դատավարության իրավունքի գիտական խմբակ»
- Ապրիլի 29 – «Ամուսնության իրավական կարգավորումը». Ա.Տոնոյան
- Մայիսի 13 – «Բարեխղճության սկզբունքը քաղաքացիական իրավունքում». Դ.Օհանյան
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի քոլեջի հասարակագիտական առարկաների և հոգեբանության ամբիոնին կից «Հասարակագիտական առարկաների գիտական խմբակ»

Заседания научных кружков будут проводиться в дистанционном формате
Как известно, в Образовательном комплексе полиции РА действуют пять научных кружков, которые, согласно утвержденному плану, в течение учебного года организуют тематические круглые столы-обсуждения. Следующие заседания научных кружков 2019-2020 учебного года будут проводиться в дистанционном порядке через приложение Zoom (идентификационный номер будет предоставлен отделом научных работ и студсоветом). Заседания начинаются в 17։00. Ниже приведен график проведения заседаний.
«Научный кружок исследования проблем преступления и наказания» при кафедре
Уголовного права и криминологии Академии Образовательного комплекса полиции РА
1. 21 апреля- "Кража или находка" М.Маркосян
2. 30 апреля - "Вор украл у вора" как квалифицировать деяние М.Маркосян
3. 18 мая - "Сравнительное исследование системы наказания": А.Смбатян
«Научный кружок исследования вопросов раскрытия и расследования преступлений» при кафедрах ОРД и криминологии и уголовного судопроизводства Академии Образовательного комплекса полиции РА
1. 23 апреля - "Проблемы дознания в уголовном судопроизводстве РА": А.Оганнисян,А.Казарян
2. 8 мая - "Прокурорский контроль и ведомственный контроль за ОРД": А.Оганнисян
3. 20 мая - "Криминалистическое исследование фальшивых документов": Б.Алексанян, Л.Сардарян.
«Научный кружок государственно-правовых предметов» при кафедрах теории государства и права и конституционного права и административного права, а также административной деятельности полиции Академии Образовательного комплекса полиции РА
1. 27 апреля - "Особенности правового статуса органов системы государственного управления, подведомственной премьер-министру РА ": А.Сафарян
2. 11 мая - "Современные тенденции развития системы прав человека": А.Сафарян
«Научный кружок права частного и гражданского судопроизводства» при кафедре гражданского права и гражданского судопроизводства Академии Образовательного комплекса Полиции РА
- 29 апреля – «Правовое регулирование брака" А.Тоноян
2. 13 мая – "Принцип добросовестности в гражданском праве": Д.Оганян
«Научный кружок обществоведческих предметов» при кафедре обществоведческих предметов Колледжа образовательного комплекса полиции РА