Գիտական խմբակների նիստերն անցկացվելու են հեռավար ձևաչափով
Ինչպես գիտենք, ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում գործում է հինգ գիտական խմբակ, որոնք, հաստատված պլանի համաձայն, ուսումնական տարվա ընթացքում կազմակերպում են թեմատիկ կլոր սեղան-քննարկումներ: 2019-2020 ուսումնական տարվա գիտական խմբակների հաջորդ նիստերը կանցկացվեն հեռավար կարգով՝ Zoom հավելվածի միջոցով (նույնականացման համարը կտրամադրեն գիտական աշխատանքների բաժինը և ուսանողական խորհուրդը)։ Նիստերը մեկնարկելու են 17։00։ Ստորև՝ նիստերի անցկացման ժամանակացույցը.
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի քրեական իրավունքի և քրեաբանության ամբիոնին կից «Հանցագործության և պատժի հիմնահարցերի հետազոտության գիտական խմբակ»
- Ապրիլի 21 – «Գողություն, թե գտանք». Մ.Մարկոսյան
- Ապրիլի 30 - ««Գողը գողից գողացավ». որակել արարքը». Մ.Մարկոսյան
- Մայիսի 18 – «Պատժի համակարգի համեմատաիրավական հետազոտություն». Հ.Սմբատյան
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի ՕՀԳ և քրեագիտության ու քրեական դատավարության ամբիոններին կից «Հանցագործությունների բացահայտման և քննության հիմնահարցերի հետազոտության գիտական խմբակ»
- Ապրիլի 23 – «Հետաքննության հիմնախնդիրները ՀՀ քրեական դատավարությունում». Ա.Հովհաննիսյան, Ա.Ղազարյան
- Մայիսի 8 – «Դատախազական հսկողությունը և գերատեսչական վերահսկողությունը ՕՀԳ նկատմամբ». Ա.Հովհաննիսյան
- Մայիսի 20 – «Կեղծված փաստաթղթերի կրիմինալիստիկական հետազոտումը». Բ.Ալեքսանյան, Լ.Սարդարյան
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի պետության և իրավունքի տեսության և սահմանադրական իրավունքի ու վարչական իրավունքի և ոստիկանության վարչական գործունեության ամբիոններին կից «Պետաիրավական առարկաների գիտական խմբակ»
- Ապրիլի 27 – «ՀՀ վարչապետին ենթակա պետական կառավարման համակարգի մարմինների իրավական կարգավիճակի առանձնահատկությունները». Ա.Սաֆարյան
- Մայիսի 11 – «Մարդու իրավունքների համակարգի զարգացման արդի միտումները». Ա.Սաֆարյան
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի քաղաքացիական իրավունքի և քաղաքացիական դատավարության ամբիոնին կից «Մասնավոր և քաղաքացիական դատավարության իրավունքի գիտական խմբակ»
- Ապրիլի 29 – «Ամուսնության իրավական կարգավորումը». Ա.Տոնոյան
- Մայիսի 13 – «Բարեխղճության սկզբունքը քաղաքացիական իրավունքում». Դ.Օհանյան
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի քոլեջի հասարակագիտական առարկաների և հոգեբանության ամբիոնին կից «Հասարակագիտական առարկաների գիտական խմբակ»

The meetings of Scientific groups will be held in distance format
As we know, there exist five scientific groups at the Educational Complex of Police of RA, which arrange roundtable discussions related to the theme, based on the confirmed program. The upcoming meetings of scientific groups of 2019-2020 academic year are going to be conducted in a distance format through the application Zoom (identification number will be provided by the Division of Scientific Works and Student Council). The meetings will be launched at 17:00. The schedule of the meetings is presented below:
“Scientific group on researching crime and punishment issues”, adjacent to the Chair of Criminal Law and Criminology of Academy of Educational Complex of Police of RA:
1. On April 21st - “Theft or findings”, M. Markosyan,
2. On April 30th  - “The thief stole from the thief”: qualify the action”, M. Makosyan,
3. On May 18th - “Comparative-legal research on penalty system”, H. Smbatyan.
“Scientific group on researching crime detection and investigation issues”, adjacent to the Chair of Criminal Intelligence and Forensic Science and Chair of Criminal Procedure of Academy of Educational Complex of Police of RA:
1. On April 23rd -“Problems of investigation in criminal procedure of RA”, A. Hovhannisyan, A. Ghazaryan.
2. On May 8th -“Prosecutor’s control and institutional supervision over criminal intelligence”, A. Hovhannisyan.
3. On May 20th -“Forensic examination of forged documents”, B. Alexanyan, L. Sardaryan.
“Scientific group on state and law subjects”, adjacent to the Chair of Theory of State and Law and Constitutional Law and Chair of Administrative Law and Police Administrative Activity of Academy of Educational Complex of Police of RA.
1. On April 27th – “The peculiarities of legal status of public administration agencies, liable to Prime Minister of theRepublic ofArmenia’, A. Safaryan,
2. On May 11th -“Modern tendencies in development of human rights system”, A. Safaryan.
“Scientific group on private and civil procedure laws”, adjacent to the Chairs of Civil Law and Civil procedure of Academy of Educational Complex of Police of RA.
1. On April 29th -“Legal regulation of marriage”, A. Tonoyan,
2. On May 13th -“Principle of conscientiousness in civil law”, D. Ohanyan.
“Scientific group on social disciplines”, adjacent to the Chair of Social Sciences and Psychology of College of Educational Complex of Police of RA