Կանադայի Օնտարիո նահանգի Համայնքային անվտանգության և ուղղիչ ծառայությունների նախարարության պատվիրակության այցը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր
2016թ. մարտի 15-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում էր Կանադայի Օնտարիո նահանգի Համայնքային անվտանգության և ուղղիչ ծառայությունների նախարարության պատվիրակությունը՝ նախարարի տեղակալ հայազգի Մեթյու Թորիգյանի գլխավորությամբ: Պատվիրակության կազմում էին նաև փոխնախարարի օգնական Սթիվեն Բեքեթը և փոխնախարարի հատուկ խորհրդական Ռայան Թեշները: Այցի նպատակն էր ծանոթանալ կրթահամալիրի աշխատանքներին` հետագա համագործակցության եզրեր գտնելու նպատակով:
Պատվիրակները շրջեցին կրթահամալիրի տարածքում, ծաղիկներ դրեցին ծառայողական պարտականությունների ընթացքում զոհված ոստիկանների հուշակոթողին, եղան հրաձգարանում, որտեղ հնարավորություն ունեցան կրակելու «Մակարով» տեսակի ատրճանակից: Այնուհետև ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհաննես Վարյանի ուղեկցությամբ հյուրերն այցելեցին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի թանգարան, որտեղ ծանոթացան Հայաստանում ոստիկանության երկարամյա պատմության մասին վկայող նմուշներին:
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհաննես Վարյանի հետ հանդիպման ընթացքում պատվիրակներին տրամադրվեց մանրամասն տեղեկատվություն կրթահամալիրում իրականացվող կրթական ծրագրերի, ինչպես նաև գործող ոստիկանների վերապատրաստման դասընթացների վերաբերյալ: Քննարկվեցին նաև Օնտարիո նահանգի ոստիկանական քոլեջի և ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի միջև հնարավոր համագործակցությանն առնչվող հարցեր:

Визит делегации Министерства общинной (муниципальной) безопасности и исправительных служб канадской провинции Онтарио в Образовательный комплекс полиции РА
Визит делегации Министерства общинной (муниципальной) безопасности и исправительных служб канадской  провинции Онтарио  в Образовательный комплекс полиции РА
15 марта 2016 года делегация во главе заместителя министра окружной безопасности и исправительных служб канадской провинции Онтарио, армянина по происхождению, Мэтью Торигяна, посетила Образовательный комплекс полиции РА. В составе делегации были также помощник заместителя министра Стивен Беккерт и специальный помощник заместителя министра Райан Тешнер. Целью визита было ознакомление с деятельностью Образовательного комплекса для развития дальнейшего сотрудничества.
Члены делегации ознакомились с территорией Образовательного комплекса, возложили цветы к мемориалу полицейских, погибших при исполнении служебного долга, побывали в стрельбище, где имели возможность стрелять из пистолета Макаров. Затем в сопровождении начальника Образовательного комплекса полиции РА, генерал-лейтенанта полиции Оганеса Варьяна, гости побывали в музее Образовательного комплекса полиции РА, где ознакомились с экспонатами, свидетельствующими о многолетней истории Полиции РА.
Во время встречи с начальником Образовательного комплекса полиции РА, генерал-лейтенантом полиции Оганесом Варьяном, членам делегации была предоставлена подробная информация о реализуемых образовательных программах Образовательного комплекса и курсах переподготовки полицейских кадров. Обсуждались также вопросы о возможном сотрудничестве между полицейским колледжем провинции Онтарио и Образовательным комплексом полиции РА.