Ուսանողական ինտելեկտուալ խաղեր
2016 թվականի մայիսի 13-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում անցկացվեց ուսանողական ինտելեկտուալ խաղերի 9-րդ խաղաշրջանը՝ նվիրված մայիսյան հաղթանակներին:
Հաղթողի պատվավոր տիտղոսին արժանանալու համար մրցում էին քոլեջի առաջին և երկրորդ կուրսերի, ինչպես նաև ակադեմիայի երկրորդ և երրորդ կուրսերի թիմերը:
Հետաքրքիր և լարված պայքարում հաղթող ճանաչվեց ակադեմիայի երրորդ կուրսի թիմը, իսկ երկրորդ տեղը գրավեց քոլեջի երկրորդ կուրսի թիմը:
Ուսանողական ինտելեկտուալ խաղերի 9-րդ խաղաշրջանի լավագույն գիտակ ճանաչվեց ակադեմիայի երրորդ կուրսի սովորող Անի Կիրակոսյանը:
Հաղթող թիմերի մասնակիցները ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհաննես Վարյանի կողմից պարգևատրվեցին գրքերով և դրամական մրցանակներով:
Պարգևատրվեցին նաև քրեական իրավունքի և քրեաբանության ամբիոնի կողմից հայտարարված՝ ««Մենք ենք, մեր սարերը» գեղարվեստական ֆիլմում ներկայացված դեպքի իրավաբանական գնահատականը ըստ Հայաստանի Հանրապետության գործող օրենսդրության» մրցույթի հաղթողները՝ ակադեմիայի մագիստրատուրայի առկա ուսուցման առաջին կուրսի սովորող Յուրի Գասպարյանը, ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի վճարովի ուսուցման չորրորդ կուրսի սովորող Երեմ Դավթյանը և քոլեջի ոստիկանական միջին մասնագիտական կրթության ֆակուլտետի երկրորդ կուրսի սովորող Դավիթ Ղուշչյանը:

Student intellectual games
13 March 2016 – The 9th season of student intellectual games, devoted to May victories, was held in the RoA Police Educational Complex. College first and second-year students as well as academy second and third year srudents were competing to be the winner of the season.
The team of the academy second-year students won in a tense competition. Academy third-year student Ani Kirakosyan was announced the best expert of the 9th season.
Lieutenant-General Hovhannes Varyan, Head of the Police Educational Complex awarded books and prize money to the members of the winning teams.
The winners of the competition, organized by the Department of Criminal Law and Criminology, entitled “Legal Evaluation of the Case Presented in the Movie “We and Our Mountains” according to the current Armenian legislation” also got prizes. The winners are first-year academy student of the full-time MA program Juri Gasparyan, fourth-year academy law student of the off-budget program Yerem Davtyan and second- year college student of the police vocational education faculty Davit Ghushchyan.