ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի աջակցությամբ կրթահամալիրի գրադարանային ֆոնդը համալրվեց նոր մասնագիտական գրականությամբ
2016թ․ հոկտեմբերի 31-ից նեյեմբերի 3-ը Ծաղկաձորում անցկացված «Ժողովրդավարական ոստիկանություն» թեմայով դասընթացի թվով 28 մասնակիցներին ավարտական հավաստագրեր հանձնելու և ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրին հերթական անգամ գրքեր նվիրելու նպատակով նոյեմբերի 25-ին կրթահամալիր էր այցելել ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Արգո Ավակովի գլխավորած պատվիրակությունը։
Ոստիկանական կրթական բարեփոխումների շարունակական աջակցության տրամադրման շրջանակում ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրին նվիրեց հայերեն, ռուսերեն և անգլերեն լեզուներով 83 անուն 190 օրինակ գիրք։
Գրքերի ցանկում ներառված են իրավական ոլորտի հրատարակություններ. եվրոպական միջազգային իրավունք, քրեական դատավարություն, պետության և իրավունքի տեսություն, օպերատիվ հետախուզական գործունեություն, կրիմինալիստիկա, քրեաբանություն, ինչպես նաև մարդու իրավունքներին առնչվող միջազգային փաստաթղթերի վերաբերյալ գրականություն։
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհ․ Վարյանն իր երախտագիտությունն հայտնեց դեսպան Արգո Ավակովին` շեշտելով, որ ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակը մշտապես աջակցում է կրթահամալիրին՝ իր օժանդակությունը տրամադրելով բոլոր նախաձեռնություններին։
Դեսպան Արգո Ավակովն իր ավարտական խոսքում նշեց, որ ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակը ապագայում ևս շարունակելու է կրթահամալիրին գրքեր նվիրելու նախաձեռնությունը։

BackLibrary Fund of the RoA Police Educational Complex was Replenished with New Specialized Literature By the Support of OSCE Office in Yerevan
15 November 2016 - The delegation headed by the Ambassador Argo Avakov, Head of the OSCE Office in Yerevan, visited the RoA Police Educational Complex in order to hand certificates to 28 participants of “Democratic police” workshop held from 31 October to 3 November 2016 in Tsaghkadzor, and once again to devote books to the Police Educational Complex.
Within the framework of the provision of ongoing support to police education reforms, the OSCE Office in Yerevan donated 83 named, 190 copies of books in Armenian, Russian and English languages to the Police Educational Complex.
In the list of books legal editions have been included: International European Law, Criminal Procedure, the Theory of State and Law, Operative Investigation Activity, Criminology, as well as literature on International documents related to human rights.
Lieutenant General Hovh. Varyan expressed his gratitude to the Ambassador Argo Avakov pointing out that the OSCE Office in Yerevan always contributes the Educational Complex, by providing its support for all initiatives.
Ambassador Argo Avakov in his final speech said that in the future the OSCE Office in Yerevan will continue the books gifting initiative to the Educational Complex.