ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի աջակցությամբ կրթահամալիրի գրադարանային ֆոնդը համալրվեց նոր մասնագիտական գրականությամբ
2016թ․ հոկտեմբերի 31-ից նեյեմբերի 3-ը Ծաղկաձորում անցկացված «Ժողովրդավարական ոստիկանություն» թեմայով դասընթացի թվով 28 մասնակիցներին ավարտական հավաստագրեր հանձնելու և ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրին հերթական անգամ գրքեր նվիրելու նպատակով նոյեմբերի 25-ին կրթահամալիր էր այցելել ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Արգո Ավակովի գլխավորած պատվիրակությունը։
Ոստիկանական կրթական բարեփոխումների շարունակական աջակցության տրամադրման շրջանակում ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրին նվիրեց հայերեն, ռուսերեն և անգլերեն լեզուներով 83 անուն 190 օրինակ գիրք։
Գրքերի ցանկում ներառված են իրավական ոլորտի հրատարակություններ. եվրոպական միջազգային իրավունք, քրեական դատավարություն, պետության և իրավունքի տեսություն, օպերատիվ հետախուզական գործունեություն, կրիմինալիստիկա, քրեաբանություն, ինչպես նաև մարդու իրավունքներին առնչվող միջազգային փաստաթղթերի վերաբերյալ գրականություն։
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհ․ Վարյանն իր երախտագիտությունն հայտնեց դեսպան Արգո Ավակովին` շեշտելով, որ ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակը մշտապես աջակցում է կրթահամալիրին՝ իր օժանդակությունը տրամադրելով բոլոր նախաձեռնություններին։
Դեսպան Արգո Ավակովն իր ավարտական խոսքում նշեց, որ ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակը ապագայում ևս շարունակելու է կրթահամալիրին գրքեր նվիրելու նախաձեռնությունը։

НазадПри содействии ереванского офиса ОБСЕ фонд библиотеки Образовательного комплекса полиции РА пополнился новой профессиональной литературой
25 ноября Образовательный комплекс полиции РА посетил глова ереванского офиса ОБСЕ Арго Аваков, с целю в очередной раз подарить книги Образовательному комплексу полиции РА и вручить сертификаты 28 участникам курса переподготовки по теме “Демократическая полиция” состоявшаяся в Цахкадзоре с 31 октября по 3 декабря.
В рамках беспрерывной поддержки реформы полицейского образования ереванский офис ОБСЕ подарил Образовательному комплексу 83 наименованных книг по 190 экземпляров на армянском, русском и английском языках.
В списке книг были включены юридические издания, международное европейское право, уголовное судопроизводство, теория государства и права, оперативно-розыскной деятельности, криминалистике, а также литература по международным документам в области прав человека.
Начальник Образовательного комплекса полиции, генерал-лейтенант О. К. Варьян выразил свою признательность послу Агру Авакову, подчеркнув, что ереванский офис ОБСЕ постоянно поддерживает Образовательный комплекс, и содействует во всех инициативах.
Посол Агро Аваков в своей заключительной речи отметил что ереванский офис ОБСЕ и в дальнейшем продолжет инициативу дарения книг.