Անցկացվեց գիտական խմբակների համատեղ նիստը՝ վիկտորինայի ձևաչափով
2017 թվականի մարտի 10-ին անցկացվեց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի քրեական իրավունքի և քրեաբանության ու քրեական դատավարության ամբիոններին կից գիտական խմբակների համատեղ նիստը՝ վիկտորինայի ձևաչափով:
Վիկտորինային մասնակցում էին ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի վճարովի և անվճար ուսուցման կուրսերի 24 սովորողներ, որոնց տրվել էին նույնական առաջադրանքներ քրեական իրավունքի և քրեական դատավարության բնագավառներից:
Վիկտորինայի հաղթող ճանաչվեցին անվճար ուսուցման 2-րդ կուրսի սովորողներ Գագիկ Սաֆարյանը, Արեգ Խաչատրյանը, 3-րդ կուրսի սովորողներ Յուրիկ Սրապիոնյանը, Դավիթ Հովհաննիսյանը, Արաքսյա Մկրտչյանը և Շուշան Ավետիսյանը: Հաղթողները պարգևատրվեցին քրեական իրավունքի և քրեաբանության ամբիոնի դասախոսական կազմի հեղինակած գրքերով:

Joint Meeting of the Scientific Coteries was Held in a Quiz Format
10 March 2017 – A joint meeting of the Scientific Coteries adjacent to the Chairs of Criminal Law and Criminology and Criminal Procedure of the Faculty of Law of the RoA Police Educational Complex Academy was held in quiz format.
The quiz was attended by 24 learners from the off-budget and state-founded education courses of the Faculty of Law, Academy: identical assignments from the fields of criminal law and criminal procedure were given to them.
The quiz winners are: the state-founded 2nd year learners – Gagik Safaryan, Areg Khachatryan, 3rd year learners – Yurik Srapionyan, Davit Hovhannisyan, Araqsya Mkrtchyan and Shushan Avetisyan. The winners were awarded books authored by the faculty staff of the Criminal Law and Criminology Chair.