Լավագույն բանախոսի տիտղոսը Կրթահամալիրինն է
Նոյեմբերի 26-ին և 27-ին  Ֆինանսական համակարգի հաշտարարի գրասենյակը  ուսանողների համար կազմակերպել էր ապահովագրական իրավունքի ամենամյա դատախաղ-մրցույթ:
Մասնակցում էին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի, Երևանի պետական համալսարանի, Հայ-Ռուսական համալսարանի,  և Հայաստանի եվրոպական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետները ներկայացնող 8 թիմ:
Ակադեմիայի թիմի կազմում ընդգրկված էին չորրորդ կուրսի սովորողներ Հայկ Վարդանյանը, Ռուզաննա Մարգարյանը, Սյուզաննա Ավալյանը և երկրորդ կուրսի սովորող,  թիմի ավագ Նաիրի Զիլաբյանը։ Թիմի մարզիչն Ակադեմիայի քաղաքացիական իրավունքի և քաղաքացիական դատավարության ամբիոնի պետի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող, ի․գ․թ․, դոցենտ, ոստիկանության կապիտան Գայանե Մարուքյանն էր։
Մրցույթն անցկացվեց երկու փուլով։ Գրավոր փուլի արդյունքում, որտեղ թիմերը ներկայացրել էին հաճախորդի պահանջ-դիմումն ապահովագրական ընկերությանը և ընկերության պատասխանը հաճախորդին, Ակադեմիայի թիմը համալրեց լավագույն հնգյակը և անցավ բանավոր մրցափուլ։
Բանավոր մրցափուլի արդյունքում Ակադեմիայի թիմն զբաղեցրեց երրորդ հորիզոնականը՝ զիջելով միայն ԵՊՀ-ի հաղթող թիմին։ Ակադեմիայի թիմի անդամ Սյուզաննա Ավալյանն ունեցավ նաև մրցանակ հաղթող անվանակարգում՝ արժանանալով դատախաղի լավագույն բանախոսի տիտղոսին։ Մրցանակներ  շնորհվեցին նաև լավագույն պահանջ-դիմում, լավագույն պատասխան և լավագույն հաղթող ճանաչված մասնակիցներին:

Звание лучшего докладчика присвоено представителю Образовательного комплекса
26 и 27 ноября состоялся ежегодный Конкурс по страховому праву для студентов, организованный офисом примирителя финансовой системы.
В конкурсе приняли участие 8 команд, представляющих факультеты Академии Образовательного комплекса полиции РА, Ереванского государственного университета, Российского-Армянского университета и юридического факультета Европейского университета Армении.
В состав команды Академии вошли учащиеся четвертого курса Айк Варданян, Рузанна Маргарян, Сюзанна Авалян и второкурсник, капитан команды Наири Зилабян. Тренером команды была временно исполняющая обязанности начальника кафедры гражданского права и гражданского процесса Академии, к. ю. н., доцент, капитан полиции Гаяне Марукян.
Конкурс прошел в два этапа. По итогам письменного этапа, на котором команды представили страховой компании требование-заявление клиента и ответ компании клиенту, команда Академии пополнила пятерку лучших и прошла в следующий этап – этап докладов.
По итогам этапа команда Академии заняла третье место, уступив только победившей команде ЕГУ. Член команды Академии Сюзанна Авалян получила приз в номинации, удостоившись титула «Лучшего оратора судебной игры».
Также участникам были вручены призы за «Лучшее требование-заявление», «Лучший ответ» и «Лучший из лучших».