Լավագույն բանախոսի տիտղոսը Կրթահամալիրինն է
Նոյեմբերի 26-ին և 27-ին  Ֆինանսական համակարգի հաշտարարի գրասենյակը  ուսանողների համար կազմակերպել էր ապահովագրական իրավունքի ամենամյա դատախաղ-մրցույթ:
Մասնակցում էին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի, Երևանի պետական համալսարանի, Հայ-Ռուսական համալսարանի,  և Հայաստանի եվրոպական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետները ներկայացնող 8 թիմ:
Ակադեմիայի թիմի կազմում ընդգրկված էին չորրորդ կուրսի սովորողներ Հայկ Վարդանյանը, Ռուզաննա Մարգարյանը, Սյուզաննա Ավալյանը և երկրորդ կուրսի սովորող,  թիմի ավագ Նաիրի Զիլաբյանը։ Թիմի մարզիչն Ակադեմիայի քաղաքացիական իրավունքի և քաղաքացիական դատավարության ամբիոնի պետի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող, ի․գ․թ․, դոցենտ, ոստիկանության կապիտան Գայանե Մարուքյանն էր։
Մրցույթն անցկացվեց երկու փուլով։ Գրավոր փուլի արդյունքում, որտեղ թիմերը ներկայացրել էին հաճախորդի պահանջ-դիմումն ապահովագրական ընկերությանը և ընկերության պատասխանը հաճախորդին, Ակադեմիայի թիմը համալրեց լավագույն հնգյակը և անցավ բանավոր մրցափուլ։
Բանավոր մրցափուլի արդյունքում Ակադեմիայի թիմն զբաղեցրեց երրորդ հորիզոնականը՝ զիջելով միայն ԵՊՀ-ի հաղթող թիմին։ Ակադեմիայի թիմի անդամ Սյուզաննա Ավալյանն ունեցավ նաև մրցանակ հաղթող անվանակարգում՝ արժանանալով դատախաղի լավագույն բանախոսի տիտղոսին։ Մրցանակներ  շնորհվեցին նաև լավագույն պահանջ-դիմում, լավագույն պատասխան և լավագույն հաղթող ճանաչված մասնակիցներին:

The title of the best orator was gained by the Educational Complex
On November 26 and 27, there was held the annual competition on law insurance for students, organized by the Office specialized for the reconciliatory of the financial system,
8 teams represented their Departments: Police Educational Complex of RA, Yerevan State University, Russian-Armenian University, and the Faculty of Law of the European University of Armenia.
The team of the Police Academy included the fourth-year students Hayk Vardanyan, Ruzanna Margaryan, Suzanne Avalyan, and the second-year student, and team captain, Nairi Zilabyan. The trainer of the team was the acting head of the Chair of Civil Law and Civil Procedure of the Academy, Ph.D. in Law, associate professor, police captain Gayane Marukyan.
The competition took place in two stages. Following the results of the written stage, in which the teams presented the client's request application to the insurance company and the company's response to the client, the Academy team completed among the top five best competitors and passed to the next stage - the presentation stage.
At the end of the stage, the Academy team took third place, losing only to the winning team of YSU. Police Academy team member Suzanne Avalyan received a prize in the nomination, being awarded the title of "The Best orator of the court game".
Also, the participants were awarded prizes for "The Best request-application", "the Best Answer" and "The Best of the best".