«Որակի ապահովման համակարգի բարելավում, հավատարմագրման գործընթացի նախապատրաստում» թեմայով վերապատրաստում ոստիկանության կրթահամալիրում
2016 թ. դեկտեմբերի 1-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Տիգրան Եսայանի նախաձեռնությամբ կրթահամալիրի Կրթության որակի ապահովման խումբը կազմակերպեց պրոֆեսորադասախոսական և վարչական անձնակազմի վերապատրաստում՝ «Որակի ապահովման համակարգի բարելավում, հավատարմագրման գործընթացի նախապատրաստում» թեմայով: Վերապատրաստումն անցկացրեց Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոն հիմնադրամի Շահակիցների հետ կապի պատասխանատու Լիլիթ Զաքարյանը: Միջոցառմանը ներկա էին կրթահամալիրի ուսմնամեթոդական և զարգացման վարչության անձնակազմը, ակադեմիայի և քոլեջի պրոֆեսորադասախոսական կազմի ներկայացուցիչներ և սովորողներ:
Բացման խոսքով հանդես եկավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Տ.Եսայանը և կարևորեց նման միջոցառումների անցկացումը կրթահամալիրում:
ՈԱԱԿ-ի ներկայացուցիչը ներկայացրեց որակի ապահովման բարելավման ընթացքը և մեխանիզմները, որոնք թույլ են տալիս իրականացնել մասնագիտական ուսումնական հաստատությունում կրթական գործընթացի արդյունավետ կառավարում և կրթական ծրագրերի վերանայում: Ներկայացվեց նաև հավատարմագրման առաջին փուլի՝ Ինստիտուցիոնալ հավատարմագրման իրականացման ձևաչափերը և ուղիները:

НазадВ образовательном комплексе полиции РА состоялась переподготовка по теме «Усовершенствование системы обеспечения качества образования, подготовка к аккредитации»
1 декабря 2016г., по инициативе первого заместителя начальника образовательного комплекса полиции РА, полковника полиции Тиграна Есаяна, группа по обеспечению качества образования организовала переподготовку профессорско-преподавательского состава и административного персонала по теме: «Усовершенствование системы обеспечения качества образования, подготовка к аккредитации». Переподготовку проводила Лилит Закарян, ответственная за связи с образовательными учреждениями фонда «Национальной центр по обеспечению качества образования». На мероприятии присутствовали представители учебно-методического управления, профессорско-преподавательского состава академии и колледжа, а так же студенты.
Со вступительной речью выступил первый заместитель начальника образовательного комплекса полиции РА, полковник полиции Тигран Есаян, oн подчеркнул важность и необходимость проведения таких мероприятий в образовательном комплексе.
Представитель национального центра обеспечения качества указал на механизмы и процесс совершенствования обеспечения качества образования, при помощи которых становится возможным эффективное управление и реализация образовательных программ в профессиональном учебном заведении. Была продемонстрирована презентация первого этапа аккредитации на тему: «Пути и форматы институциональной аккредитации».