«Կրթություն XXI դար» խորագրով միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսի բացման հանդիսավոր արարողությունը
2017թ. մարտի 1-ին Հայաստանի Հանրապետության Կառավարության տան նիստերի դահլիճի նախասրահում կայացավ «Կրթություն XXI դար» խորագրով միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսի բացման հանդիսավոր արարողությունը, որն իրականացրեցին ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Լևոն Մկրտչյանը և Երևանում Ռուսաստանի գիտության և մշակույթի կենտրոնի ղեկավար Մարկ Կալինինը: Այս տարի ցուցահանդեսին մասնակցում են ավելի քան 30 կազմակերպություններ, այդ թվում՝ Հայաստանի Հանրապետության, Ռուսաստանի Դաշնության և մի շարք այլ երկրների կրթական հաստատություններ` համալսարաններ, ինստիտուտներ, քոլեջներ և ուսումնարաններ:
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ղեկավարության նախաձեռնությամբ այս տարի ևս կրթահամալիրը հավուր պատշաճի ներկայացավ միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսին։ Ներկայացվեցին կրթահամալիրի պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի կողմից հրատարակած գրքերը, կրթական ծրագրերը, տեսաֆիլմով ներկայացվեց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի առօրյան և ուսումնական գործընթացը, ինչպես նաև կազմակերպվեց ֆոտոմրցույթ:
Ցուցահանդեսը լավ առիթ հանդիսացավ հասարակությանը ներկայացնելու ոստիկանության կրթահամակարգը և կրթական ծրագրերը:
Բացմանը ներկա էր ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ղեկավարությունը՝ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Տիգրան Եսայանի գլխավորությամբ, ով կրթության և գիտության նախարարին ներկայացրեց կրթահամալիրի ուսումնական գործընթացը և առաջիկա ծրագրերը:

The opening ceremony of the international specialized exhibition on “Education XXI Century”
1 March 2017 - The opening ceremony of the “Education XXI Century” international specialized exhibition took place in the conference hall of the Government building of the Republic of Armenia, which was carried out by the Minister of Education and Science of the Republic of Armenia Levon Mkrtchyan and Head of the Russian Center of Science and Culture in Yerevan Mark Kalinin. More than 30 organizations attended the exhibition this year including educational institutions (universities, institutes, colleges and training schools) from the Republic of Armenian, the Russian Federation and a number of other countries.
Upon the initiative of the management of the Police Educational Complex, this year the Educational Complex was properly presented in the specialized exhibition. Books published by the academic staff of the Educational Complex, academic programs, a video depicting the life and the educational process in the Educational Complex  were presented, as well as a photo contest was organized.
The exhibition was a good occasion to present to the public the police education system and the academic programs.
The management of the Educational Complex, headed by Colonel Tigran Yesayan, First Deputy Head of the RoA Police Educational Complex, attended the opening ceremony. Colonel T. Yesayan presented the educational process and future programs of the Educational Complex to the Education and Science Minister.