ՇԱԽՄԱՏԻ ԱՆՀԱՏԱԿԱՆ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆ ՀՀ ՈՍՏԻԿԱՆՈՒԹՅԱՆ ԿՐԹԱՀԱՄԱԼԻՐՈՒՄ
2014 թ. մարտի 10-ից ապրիլի 10-ը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում անցկացվեց դասական շախմատի անհատական առաջնություն` շրջանային մրցակարգով` նվիրված  ՀՀ ոստիկանության կազմավորման 96 ամյակին:
Առաջնությանը մասնակցել են կրթահամալիրի ակադեմիայի և քոլեջի թվով 20 սովորող: Առաջնության արդյունքում առաջին պատվավոր տեղը գրավեց ակադեմիայի իրավագիտության ֆալուլտետի առկա  ուսուցման բակալավրիատի 2-րդ կուրսի 2-րդ դասակի սովորող, ոստիկանության սերժանտ Արթուր Հակոբի Սարգսյանը (16 միավոր), երկրորդ տեղը` 3-րդ կուրսի 2-րդ դասակի սովորող, ոստիկանության ավագ սերժանտ Մարտիրոս Մկրտիչի Մանասյանը (151/2 միավոր), երրորդ տեղը` 2-րդ կուրսի 1-ին դասակի սովորող, ոստիկանության սերժանտ Գուրգեն Բենիկի Խաչատրյանը (151/2 միավոր):
Առաջնությունը կազմակերպվել և անցկացվել է ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի պետի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Վ. Մինասյանի, քոլեջի պետի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Մ. Նազարյանի, վարչական իրավունքի և ոստիկանության վարչական գործունեության ամբիոնի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Ա. Հովհաննիսյանի, վարչական իրավունքի և ոստիկանության վարչական գործունեության ամբիոնի դոցենտ, ոստիկանության փոխգնդապետ Ա. Բաբախանյանի և ընդհանուր և ոստիկանության զորքերի տակտիկական պատրաստականության ամբիոնի դասախոս, ոստիկանության մայոր Հ. Կուծանյանի կողմից:

НазадПЕРВЕНСТВО ПО КЛАССИЧЕСКИМ ШАХМАТАМ В ОБРАЗОВАТЕЛЬНОМ КОМПЛЕКСЕ ПОЛИЦИИ РА
С 10-ого марта по 10-е апреля 2014 года в Образовательном комплексе полиции РА прошел чемпионат по классическим шахматам по круговой системе, посвященный 96-летию преобразования полиции РА.
В чемпионате приняли участие 20 учащихся академии и колледжа Образовательного комплекса. По результатам первенства призовые места заняли учащиеся юридического факультета очного обучения бакалавриата академии Образовательного комплекса. 1-ое почетное место, с результатом 16 очков, занял учащийся 2-го взвода 2-го курса сержант полиции Артур Акопович Саргсян, 2-е место с результатом 151/2 очков занял, учащийся 2-го взвода 3-го курса сташий сержант полиции Мартирос Мкртычевич Минасян, и 3-е место с результатом 151/2 очков, занял учащийся 1-го взвода 2-го курса сержант полиции Гурген Беникович Хачатрян.
Первенство было организовано и проведено под руководством заместителя начальника академии Образовательного комплекса полиции РА, полковника полиции В.Минасяна, заместителя начальника колледжа, полковника полиции М.Назаряна, начальника кафедры административного права и административной деятельности полиции, подполковника полиции А.Оганнисяна, доцента кафедры административного права и административной деятельности полиции, подполковника полиции А.Бабаханяна и преподавателя кафедры общей и тактической подготовки войск полиции, майора полиции Г.Куцаняна.