Նոր մարզագույք ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրին
2014թ. սեպտեմբերի 5-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում տեղի ունեցավ ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի կողմից ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրին մարզական գույք նվիրաբերելու հանդիսավոր արարողությունը: Արարողության բացմանը մասնակցում էին ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Անդրեյ Սորոկինը, ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ռազմաքաղաքական հարցերով պատասխանատու Լիլիան Շալառուն, մարտական և ֆիզիկական պատրաստականության գնահատման գծով միջազգային փորձագետ, Շվեդիայի ոստիկանության ծառայության ավագ տեսուչ Ուլֆ Ջոնսոնը, ՀՀ ոստիկանության շտաբի պետ, գեներալ-մայոր Վարդան Եղիազարյանը: ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի հերթական աջակցության շնորհիվ Կրթահամալիրի նորաբաց մարզադահլիճը ամբողջությամբ համալրվեց բարձրակարգ մարզասարքերով:
Շնորհակալական խոսքով հանդես եկան ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհ. Վարյանը և ՀՀ ոստիկանության շտաբի պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Վ.Եղիազարյանը` իրենց երախտագիտությունը հայտնելով նվիրաբերած մարզագույքի համար և ընդգծելով, որ ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակը ամուր կանգնած է ՀՀ ոստիկանության կողքին և մշտապես իր աջակցությունն է ցուցաբերում ՀՀ ոստիկանությունում բարեփոխումների իրականացմանն ուղղված բոլոր նախաձեռնություններին:

НазадНовый спортивный инвентарь Образовательному комплексу полиции РА
5-го сентября 2014 года в Образовательном комплексе полиции РА состоялась торжественная церемония преподнесения спортивного инвентаря Образовательному комплексу полиции РА от имени Ереванского офиса ОБСЕ. На открытии церемонии присутствовали руководитель Eреванского офиса ОБСЕ посол Андрей Сорокин, ответственный по военно-политическим вопросам ереванского офиса ОБСЕ Лилиан Шалару, международный эксперт по оценке физической и военной подготовки старший инспектор полиции Швеции Ульф Джонсон и начальник штаба полиции РА генерал-майор полиции Вардан Егиазарян.
С помощью очередной поддержки ереванского офиса ОБСЕ, новый спортзал Образовательного комплекса полностью оснастился высококлассным спортивным оборудованием.
С благодарственной речью выступили начальник Образовательного комплекса полиции РА генерал-лейтенант полиции Оганес Варьян и начальник штаба полиции РА генерал-майор полиции В.Егиазарян, выразив признательность за преподнесенный спортивный инвентарь и подчеркнув, что ереванский офис ОБСЕ твердо стоит рядом с полицией РА и оказывает постоянную поддержку во всех инициативах, направленных на осуществлениe реформ полиции РА.