Նոր դասընթացներ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում
ՀՀ ոստիկանությանը ցուցաբերվող շարունակական աջակցության շրջանակներում ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակը կրկին անգամ հանդես եկավ նոր նախաձեռնությամբ:
2015թ. ապրիլի 10-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում հանդիպեցին Կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Տիգրան Եսայանը, ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի կողմից հրավիրված դասընթացավարն ու գրասենյակի ներկայացուցիչը: Հանդիպման նպատակն էր քննարկել Կրթահամալիրի դասախոսական կազմի համար «Ոստիկանի բարեվարքություն» թեմայով եռօրյա  դասընթաց կազմակերպելու հնարավորությունը: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին դասընթացի թեմաները, ժամկետները, ձևաչափը, դասավանդման մեթոդները և կազմակերպչական բնույթի այլ հարցեր: Հանդիպման ավարտին նախնական համաձայնություն ձեռք բերվեց դասընթացն անցկացնելու մայիս ամսին:

НазадНовые курсы в Образовательном комплексе полиции РА
В рамках продолжительной поддержки, оказываемой полиции РА, Ереванский офис ОБСЕ в очередной раз выступил с новой инициативой.
10-го апреля 2015 года в Образовательном комплексе полиции РА состоялась встреча первого заместителя начальника Образовательного комплекса полиции РА, полковника полиции Тиграна Есаяна с тренером курсов, приглашëнным Ереванским офисом ОБСЕ и представителем офиса. Целью встречи было обсуждение возможности проведения 3-х дневных курсов по теме “Добропорядочность полицейского” для преподавательского состава. В ходе встречи были обсуждены темы, сроки, формат, методы преподавания курса и другие вопросы организационного характера.