Նոր դասընթացներ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում
ՀՀ ոստիկանությանը ցուցաբերվող շարունակական աջակցության շրջանակներում ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակը կրկին անգամ հանդես եկավ նոր նախաձեռնությամբ:
2015թ. ապրիլի 10-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում հանդիպեցին Կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Տիգրան Եսայանը, ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի կողմից հրավիրված դասընթացավարն ու գրասենյակի ներկայացուցիչը: Հանդիպման նպատակն էր քննարկել Կրթահամալիրի դասախոսական կազմի համար «Ոստիկանի բարեվարքություն» թեմայով եռօրյա  դասընթաց կազմակերպելու հնարավորությունը: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին դասընթացի թեմաները, ժամկետները, ձևաչափը, դասավանդման մեթոդները և կազմակերպչական բնույթի այլ հարցեր: Հանդիպման ավարտին նախնական համաձայնություն ձեռք բերվեց դասընթացն անցկացնելու մայիս ամսին:

New training courses in the RoA Police Educational Complex
10 April 2015 - As part of the continuous support to the police, the OSCE office in Yerevan has come up with a new initiative.
Colonel Tigran Yesayan, First Deputy Head of RoA Police Educational Complex, met an OSCE-invited trainer and an Office representative to discuss the possibility of organizing a three-day training course on “Integrity of Police Officers” for the faculty members of the Police Educational Complex. The topics, dates, format, teaching methods of the course as well as other organizational issues were discussed during the meeting. As the meeting came to an end, it was tentatively agreed to hold the course in May.