Միջազգային փորձագետի այցը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր
2014թ. օգոստոսի 18-ից սեպտեմբերի 5-ը Երևանում էր մարտական և ֆիզիկական պատրաստականության գնահատման գծով միջազգային փորձագետ, Շվեդիայի ոստիկանության ծառայության ավագ տեսուչ Ուլֆ Ջոնսոնը: Միջազգային փորձագետի այցի նպատակն էր ՀՀ ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումներում մարտական և ֆիզիկական պատրաստականության ոլորտում ուսումնասիրություններ կատարելը` առկա խնդիրները բացահայտելու և այդ ուղղությամբ համապատասխան առաջարկներ ներկայացնելը:
Այցի շրջանակներում պարոն Ջոնսոնը ծանոթացավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի մարզակառույցներին և հիմնական հնարավորություններին,  Կրթահամալիրում մարտական և ֆիզիկական պատրաստականության աշխատանքների կազմակերպման իրավական հիմքերին, ինչպես նաև գործող կրթական ծրագրերին: Փորձագետը այցելեց նաև  «Դինամո» ՄՀԿ և ՀՀ ոստիկանության մարտական և ֆիզիկական պատրաստականության բաժին` ոստիկանության ծառայողների մարտական պատրաստականության շրջանակներում կրակային պատրաստականության իրավական դաշտը, կրակային պատրաստականության նորմացույցեր ուսումնասիրելու, հրաձգարանին ծանոթանալու նպատակով: Ոլորտային ուսումնասիրությունները շարունակվեցին նաև ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի և ՀՀ ոստիկանության պետկան պահպանության գլխավոր վարչություններում:

НазадВизит международного эксперта в Образовательный комплекс полиции РА
С 18-го августа по 5-ое сентября 2014 года в Ереване находился международный эксперт по оценке боевой и физической подготовки старший инспектор полиции Швеции Ульф Джонсон. Целью визита международного эксперта было проведение исследований в сфере боевой и физической подготовки, выявление проблем и представление предложений в данном направлении в соответствующих подразделениях полиции РА.
В рамках визита господин Джонсон ознакомился со спортивными сооружениями и основными возможностями Образовательного комплекса полиции РА, с правовыми основами организационных работ, направленных на боевую и физическую подготовку Образовательного комплекса, а также с действующими образовательными программами. Эксперт посетил также Общественный спортивный комплекс "Динамо" и отдел по боевой и физической подготовке полиции РА с целью исследования нормативно-правовой базы в рамках обеспечения огневой и боевой подготовки сотрудников полиции РА, а также ознакомления со стрельбищем. Исследования данной сферы продолжались также в Управлении города Еревана полиции Республики Армения и в Главном управлении государственной охраны полиции РА.