ՀՀ ոստիկանության հոգևոր առաջնորդի օգնականը` Կրթահամալիրում
2014 թվականի նոյեմբերի 26-ին ՀՀ Ոստիկանության կրթահամալիրի քոլեջում տեղի ունեցավ հանդիպում ՀՀ Ոստիկանության Հոգևոր Առաջնորդի օգնական Տ.Վրթանես քահանա Բաղումյանի, Հայաստանի Աստվածաշնչյան ընկերության Աստվածաշնչյան ծրագրերի պատասխանատու Արշավիր Գաբուճյանի և քոլեջի պետ, ոստիկանության գնդապետ Ա.Սուքիասյանի գլխավորությամբ քոլեջի աշխատակազմի ու սովորողների միջև:
Միասնական աղոթքից հետո իր ողջույնի խոսքով ներկաներին դիմեց քոլեջի պետ, ոստիկանության գնդապետ Ա.Սուքիասյանը: Այնուհետև Տ.Վրթանեսը ՀՀ Ոստիկանության Հոգևոր Առաջնորդ Տ.Առաքել Արքեպիսկոպոս Քարամյանի օրհնության խոսքը փոխանցեց ներկաներին, որից հետո պարոն Արշավիր Գաբուճյանը խոսեց Աստվածաշնչյան Ընկերության գործունեության և այս ծրագրի կարևորության մասին: Միջոցառման ավարտին ներկաներին բաժանվեցին Հայաստանի Աստվածաշնչային ընկերության կողմից հրատարակված «Աստվածաշնչի պատգամը զինվորների համար» գիրքը և Աղոթագիրք:

BackAssistant to the Spiritual Leader of the Armenian Police visits the Educational Complex
November 26, 2014 – The College of the RoA Police Educational Complex hosted Rev. Fr. Vrtanes Baghumyan, Assistant to the Spiritual Leader of the Armenian Police, Arshavir Gabuchyan, Bible Program officer of the Bible Society of Armenia.
Following a joint prayer, Colonel A. Sukiasyan, Head of College, offered his opening remarks and comments to the participants of the meeting. Fr. Vrtanes extended blessings on behalf of Archbishop Arakel Karamyan, Spiritual Leader of the Armenian Police, to those present. Arshavir Gabuchyan presented the activities of the Bible Society of Armenia and underlined the importance of the program. Toward the end of the meeting, a book entitled “Bible commandments for soldiers” published by the Bible Society of Armenia and prayers were handed out to the participants.