ՀՀ ոստիկանության հոգևոր առաջնորդի օգնականը` Կրթահամալիրում
2014 թվականի նոյեմբերի 26-ին ՀՀ Ոստիկանության կրթահամալիրի քոլեջում տեղի ունեցավ հանդիպում ՀՀ Ոստիկանության Հոգևոր Առաջնորդի օգնական Տ.Վրթանես քահանա Բաղումյանի, Հայաստանի Աստվածաշնչյան ընկերության Աստվածաշնչյան ծրագրերի պատասխանատու Արշավիր Գաբուճյանի և քոլեջի պետ, ոստիկանության գնդապետ Ա.Սուքիասյանի գլխավորությամբ քոլեջի աշխատակազմի ու սովորողների միջև:
Միասնական աղոթքից հետո իր ողջույնի խոսքով ներկաներին դիմեց քոլեջի պետ, ոստիկանության գնդապետ Ա.Սուքիասյանը: Այնուհետև Տ.Վրթանեսը ՀՀ Ոստիկանության Հոգևոր Առաջնորդ Տ.Առաքել Արքեպիսկոպոս Քարամյանի օրհնության խոսքը փոխանցեց ներկաներին, որից հետո պարոն Արշավիր Գաբուճյանը խոսեց Աստվածաշնչյան Ընկերության գործունեության և այս ծրագրի կարևորության մասին: Միջոցառման ավարտին ներկաներին բաժանվեցին Հայաստանի Աստվածաշնչային ընկերության կողմից հրատարակված «Աստվածաշնչի պատգամը զինվորների համար» գիրքը և Աղոթագիրք:

НазадПомощник Духовного наставника полиции РА в Образовательном комплексе
26-го ноября 2014 года в колледже Образовательного комплекса полиции РА во главе начальника колледжа, полковника полиции А.Сукиасяна состоялась встреча с помощником Духовного Лидера Полиции РА священником Бахумяном – Отцом Вртанесом и с координатором библейских программ Библейского Общества Армении Аршавиром Габучяном между учащимися и личным составом колледжа.
После общей и единой молитвы с приветственной речью выступил начальник колледжа, полковник полиции А.Сукиасян. Отец Вртанес присутствующим передал слова благословения Духовного наставника Полиции РА Отца Аракела Архиепископа Карамяна, после чего Аршавир Габучян рассказал о деятельности Библейского Общества и отметил важность данной программы. По окончании мероприятия присутствующим была подарена изданная Библейским Обществом Армении книга «Библейский завет для военнослужащих» и молитвенники.