ՀՀ ոստիկանության 2015թ. վոլեյբոլի առաջնություն
ՀՀ ոստիկանության 2015թ. ծառայողակիրառական մարզաձևերի, սպորտային միջոցառումների օրացուցային պլանի համաձայն` «Դինամո» մարզահամալիրում մարտի 9-13 անցկացվեց վոլեյբոլի առաջնություն, որին մասնակցում էր նաև ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի հավաքական թիմը:
Մրցաշարի նախնական փուլում  հաղթելով ՀՀ ոստիկանության մարտական և ֆիզիկական պատրաստականության, ինչպես նաև Երևանի Կ. Դեմիրճյանի անվան մետրոպոլիտենի բաժնի թիմերին՝ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի հավաքական թիմը դուրս եկավ կիսաեզրափակիչ: Հաղթելով նաև Երևան քաղաքի վարչության հավաքական թիմին՝ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի թիմը դուրս եկավ եզրափակիչ:
Եզրափակիչ մրցափուլում ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի թիմի մրցակիցն էր ՀՀ ոստիկանության զորքերի թիմը: Խաղի ընթացքում ծավալված թեժ պայքարի արդյունքում հաղթած ՀՀ ոստիկանության զորքերի թիմը արժանացավ փոխանցիկ գավաթին: Մրցանակային երկրորդ տեղ զբաղեցրած ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի և երրորդ տեղ զբաղեցրած Սյունիքի մարզային վարչության թիմերը պարգևատրվեցին պատվոգրերով և մեդալներով:

BackArmenian Police Volleyball Championship
9 to13 March 2015 - According to the schedule of police sport events 2015, “Dinamo” sport complex hosted the Police Volleyball Championship 2015. The team of the Police Educational Complex also took part in the sport event.
In the preliminary stage of the competition, the team of the Educational Complex defeated the team of the Combat and Physical Fitness police department and the team of the police department of Yerevan Metro after Karen Demirchyan, thus qualifying for the semi-final. Defeating the team of the Yerevan city police department, the Educational Complex team qualified for the final round.
In the final round, the team of the Educational Complex competed with the team of the police troops. In the result of the enduring game, the police troops team won he challenge cup. The teams of the Police Educational Complex and Syuniq police department won second and third places respectively and were awarded diplomas and medals.