Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության կրթահամալիրի պետին հանձնվեց տեղական պատերազմների և ԴԱԾ վետերանների կոմիտեի «Շնորհակալագիր»
2015թ. ապրիլի 1-ին տեղական պատերազմների և Դաշնային անվտանգության ծառայության վետերանների կոմիտեի Նախագահի խորհրդական, Համազորային Ուղղափառ Միսսիայի պետ Իգոր Եվգենիի Սմիկովը այցելեց Ինտերպոլի տարածաշրջանային մոսկովյան գրասենյակ:
«Անվտանգության մարմինների վետերանների և նրանց ընտանիքի անդամների սատարման սոցիալական Ծրագրի իրականացման գործում ակտիվ մասնակցության, ավանդական բարոյա-հոգևոր արժեքների ամրապնդման և մեր Հայրենիքի պաշտպանության համար երիտասարդ սերընդի պատրաստման գործում անձնական ներդրում ունենալու համար» Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհաննես Կիմի Վարյանին հանձնվեց «Շնորհակալագիր»:
Պարգևատրմանը ներկա էին՝ ոստիկանության գեներալ-մայոր Վիկտոր Օլեգի Ագեևը, ոստիկանության գեներալ-մայոր Վալերի Վասիլիի Կրասնովը, ոստիկանության գեներալ-մայոր Զավեն Մելսիկի Գինոսյանը և ոստիկանության գեներալ-մայոր Ալեքսանդր Վասիլիի Մելնիկովը:

НазадНачальнику Образовательного комплекса МВД Армении вручена благодарность Комитета ветеранов ФСБ и локальных войн
1 апреля 2015 г. советник Председателя Комитета ветеранов Федеральной службы безопасности и локальных войн, начальник Войсковой Православной Миссии Игорь Евгеньевич Смыков посетил региональный московский офис Интерпола.
Начальнику Образовательного комплекса МВД Республики Армения генерал-лейтенанту полиции Варьяну Оганесу Кимовичу была вручена Благодарность Комитета ветеранов Федеральной службы безопасности и локальных войн – «За активное участие в реализации социальной Программы поддержки ветеранов органов госбезопасности и членов их семей, укрепление традиционных духовно – нравственных ценностей, личный вклад в дело подготовки молодого поколения к защите нашего Отечества».
При награждении присутствовали: генерал – майоры полиции Агеев Виктор Олегович, Краснов Валерий Васильевич, Гиносян Завен Мелсикович, Мельников Александр Васильевич.