Զինված ուժերի ժողովրդավարական վերահսկողության Ժնևի կենտրոնի պատվիրակությունը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում
2014թ. հունիսի 18-ից 19-ը Երևանում էր Զինված ուժերի ժողովրդավարական վերահսկողության Ժնևի կենտրոնի պատվիրակությունը:
2014թ. ՀՀ ոստիկանության և Կենտրոնի միջև կնքված տարեկան համագործակցության ծրագրի շրջանակներում պատվիրակության անդամները հունիսի 19-ին հանդիպում ունեցան ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում` Հայաստանի Հանրապետությունում ոստիկանական կրթական համակարգին ծանոթանալու նպատակով:
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհ. Վարյանի հետ հանդիպման ընթացքում պատվիրակության անդամներին ներկայացվեց Կրթահամալիրի ստեղծման պատմությունը, իրականացվող կրթական ծրագրերը, ինչպես նաև քննարկումներ եղան Կրթահամալիրին տեխնիկական միջոցներով և սարքավորումներով աջակցություն ցուցաբերելու հնարավորության վերաբերյալ:
Այցի ավարտին պատվիրակության անդամները հույս հայտնեցին, որ հետագայում Կրթահամալիրի հետ համագործակցությունը ավելի կամրապնդվի:

НазадДелегация Женевского центра по демократическому контролю над вооруженными силами в Образовательном комплексе полиции РА
С 18-го по 19-е июня в Ереване была делегация Женевского центра по демократическому контролю над вооруженными силами. В рамках программы ежегодного сотрудничества, заключенного между полицией РА и Центром, 19-го июня 2014 года члены делегации провели встречу в Образовательном комплексе полиции РА с целью ознакомления с системой полицейского образования в Республике Армения. Во время встречи с начальником Образовательного комплекса полиции РА, генерал-лейтенантом Оганесом Варьяном, членам делегации была представлена история создания Образовательного комплекса, осуществляемые образовательные программы, а также была обсуждена возможность содействия Образовательному комплексу в предоставлении технических средств и оборудования.
В конце визита члены делегации выразили надежду на дальнейшее укрепление сотрудничества с Образовательным комплексом полиции РА.