Բուլղարիայի Ազգային ոստիկանության տնտեսական հանցագործությունների դեմ պայքարի բաժնի աշխատակիցը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում
2014թ. հունիսի 19-ին Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Տիգրան Եսայանի մոտ տեղի ունեցավ հանդիպում Ոստիկանության եվրոպական քոլեջի 2014 թ. ոստիկանական փոխանակման ծրագրի շրջանակներում Հայաստան ժամանած Բուլղարիայի Հանրապետության Ազգային ոստիկանության տնտեսական հանցագործությունների դեմ պայքարի վարչության աշխատակից Վլադիսլավ Դիմիտրովի հետ: Հանդիպմանը մասնակցում էին ոստիկանության կրթահամալիրի միջազգային համագործակցության և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ներդրման բաժնի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Վարդգես Մազայանը, նշված բաժնի ավագ տեսուչ, ոստիկանության կապիտան Կարինե Սաֆարյանը, Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչության մտավոր սեփականության ոլորտում կատարվող հանցագործությունների դեմ պայքարի բաժնի ավագ օպեր-լիազոր, ոստիկանության ավագ լեյտենանտ Վարդգես Աբրահամյանը և Ոստիկանության եվրոպական քոլեջի փոխանակման ծրագրի ազգային համակարգող, ոստիկանության կապիտան Ռուսլան Մարանդյանը: Հանդիպման ընթացքում ոստիկանության կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Տիգրան Եսայանի կողմից ներկայացվեցին կրթահամալիրի կառուցվածքը, վերջինիս կազմի մեջ մտնող ուսումնական հաստատություններից յուրաքանչյուրի ընդունելության կարգը և ուսումնառության առանձնահատկությունները: Վլադիսլավ Դիմիտրովը ներկայացրեց Բուլղարիայի Հանրապետության ոստիկանական կրթական համակարգը, ինչպես նաև` տնտեսական հանցագործությունների դեմ պայքարի առանձնահատկությունները Բուլղարիայում:

Сотрудник отдела по борьбе с экономическими преступлениями Национальной полиции Болгарии в Образовательном комплексе полиции РА
19-го июня 2014 года первый заместитель начальника Образовательного комплекса полиции РА, полковник полиции Тигран Есаян в рамках программы обмена Европейского колледжа полиции 2014 года, принял прибывшего в Армению  Владислава Димитрова, сотрудника  отдела по борьбе с экономическими преступлениями национальной полиции Болгарии. На встрече присутствовали начальник отдела по международному сотрудничеству и внедрению информационных технологий, подполковник полиции Вардгес Мазаян, старший инспектор того же отдела, капитан полиции Карине Сафарян, старший оперуполномоченный отдела борьбы в сфере интелектуальной собственности главного управления по борьбе с организованной преступностью полиции РА, старший лейтенант Вардгес Абраамян и национальный координатор по программе обмена Европейского полицейского колледжа , капитан полиции Руслан Марандян.
Во время встречи первый заместитель начальника Образовательного комплекса полиции РА, полковник полиции Тигран Есаян представил структуру комплекса, порядок приема и особенности обучения в  учебных заведениях, входящих в состав комплекса. В свою очередь Владислав Димитров представил систему образования полиции Республики Болгария, а также особенности по борьбе с  экономическими преступлениями в Болгарии.