ԱՊՀ մասնակից պետությունների ՆԳՆ/ոստիկանության բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների ասոցիացիայի կողմից կազմակերպված բաց առաջնություն
Սույն թվականի փետրվարի 19-ից 21-ը ՌԴ ՆԳՆ Կառավարման ակադեմիայի կողմից Մոսկվա քաղաքում կազմակերպվեց և անցկացվեց ԱՊՀ մասնակից պետությունների ՆԳՆ/ոստիկանության բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների ասոցիացիայի մասնակից բուհերի թիմերի բաց առաջնություն, որին մասնակցություն ունեցավ նաև ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի թիմը: Առայնությունը անցկացվեց թվով երեք մարզաձևերից`շախմատ, սեղանի թենիս, ծանրաքար:
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի թիմի կազմում առաջնությանը մասնակցեին ՀՀ ոստիկանության  կրթահամալիրի քոլեջի մարտական, ֆիզիկական և հատուկ տակտիկական ամբիոնի ավագ դասախոս, ոստիկանության փոխգնդապետ Ալբիկ Թանգամի Մինասյանը (սեղանի թենիս), ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի վարչական իրավունքի և վարչական գործունեության ամբիոնի դոցենտ, ոստիկանության փոխգնդապետ Ազատ Յուրայի Բաբախանյանը (շախմատ), ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ծառայության բաժնի պետի տեղակալ, ոստիկանության մայոր Վիտալիկ Արամի Գզիրյանը (ծանրաքար):
Առաջնությանը մասնակցելու արդյունքում ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի հավաքական թիմը ընդհանուր հաշվարկով գրավել է մրցանակային երրորդ տեղը, իսկ Վ. Գզիրյանը ծանրաքարի անհատական առաջնությունում գրավել է առաջին պատվավոր տեղը:

Спартакиада, организованная Академией управления МВД РФ среди членов Ассоциаций высших учебных заведений МВД (полиции) государств- участников СНГ
Спартакиада, организованная Академией управления МВД  РФ среди членов Ассоциаций высших учебных заведений МВД (полиции) государств- участников СНГ
С 19-го по 21-ое февраля 2014 года в Москве Академия Управления МВД России организовала и провела спартакиаду среди членов Ассоциаций высших учебных заведений полиции и государств-участников СНГ, на которой принимала участие команда Образовательного комплекса полиции РА. Спартакиада проходила в 3-х дисциплинах- шахматы, настольный теннис и гиревой спорт.
В составе команды Образовательного комплекса полиции РА принимали участие подполковник полиции РА , старший преподаватель кафедры по боевой, физической и специальной тактической подготовке  колледжа Образовательного комплекса Полиции РА Албик Минасян (настольный теннис), доцент кафедры административного права и административной деятельности подполковник полиции РА Азат Бабаханян (шахматы) и заместитель начальника отдела службы Образовательного комплекса майор полиции РА Виталик Гзирян (гиревой спорт).
По результатам соревнований команда Образовательного комплекса полиции РА заняла общекомандное 3-е место, в то время как в личном первенстве по гиревому спорту 1-ое почетное место занял В. Гзирян.