ԱՊՀ մասնակից պետությունների ՆԳՆ/ոստիկանության բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների ասոցիացիայի կողմից կազմակերպված բաց առաջնություն
Սույն թվականի փետրվարի 19-ից 21-ը ՌԴ ՆԳՆ Կառավարման ակադեմիայի կողմից Մոսկվա քաղաքում կազմակերպվեց և անցկացվեց ԱՊՀ մասնակից պետությունների ՆԳՆ/ոստիկանության բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների ասոցիացիայի մասնակից բուհերի թիմերի բաց առաջնություն, որին մասնակցություն ունեցավ նաև ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի թիմը: Առայնությունը անցկացվեց թվով երեք մարզաձևերից`շախմատ, սեղանի թենիս, ծանրաքար:
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի թիմի կազմում առաջնությանը մասնակցեին ՀՀ ոստիկանության  կրթահամալիրի քոլեջի մարտական, ֆիզիկական և հատուկ տակտիկական ամբիոնի ավագ դասախոս, ոստիկանության փոխգնդապետ Ալբիկ Թանգամի Մինասյանը (սեղանի թենիս), ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի վարչական իրավունքի և վարչական գործունեության ամբիոնի դոցենտ, ոստիկանության փոխգնդապետ Ազատ Յուրայի Բաբախանյանը (շախմատ), ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ծառայության բաժնի պետի տեղակալ, ոստիկանության մայոր Վիտալիկ Արամի Գզիրյանը (ծանրաքար):
Առաջնությանը մասնակցելու արդյունքում ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի հավաքական թիմը ընդհանուր հաշվարկով գրավել է մրցանակային երրորդ տեղը, իսկ Վ. Գզիրյանը ծանրաքարի անհատական առաջնությունում գրավել է առաջին պատվավոր տեղը:

BackOpen Championship Organized by the Management Academy of the Russian Ministry of Internal Affairs
19-21 February 2014 - The Management Academy of the Russian Ministry of Internal Affairs organized an Open Championship for the members of the Association of CIS police educational institutions featuring table tennis, chess and weightlifting.
The team of the Police Educational Complex of RA, composed of Lieutenant Colonel Albik MINASYAN (table tennis), Senior Lecturer at Combat, Physical and Special Tactics Chair of the College, Lieutenant Colonel Azat BABAKHANYAN (chess), Associate Professor at Administrative Law and Administrative Activities Chair of the Academy, Major Vitalik GZIRYAN (weightlifting), Deputy Head of Service Department, attended the Championship.
In the team competition the Police Educational Complex team won third prize while in the individual competition in weightlifting Vitalik GZIRYAN won first prize.