Անգլերենի առցանց ակումբի կիսամյակային հաշվետու հավաքը
Հունիսի 17-ին ոստիկանության կրթահամալիրում տեղի ունեցավ կրթահամալիրի սովորողների համար գործող անգլերենի առցանց ակումբի կիսամյակային հաշվետու հավաքը: Միջոցառմանը ներկա էին ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհ. Վարյանը, այլ բարձրաստիճան սպաներ, սովորողներ:
Միջոցառմանը բացման խոսքով հանդես եկավ ակադեմիայի 3-րդ կուրսի 2-րդ դասակի սովորող Անի Կիրակոսյանը: Ողջունելով ներկա գտնվողներին՝ նա նշեց, որ այս միջոցառումը մեկ քայլ առաջ է։
Ցերեկույթը բաղկացած էր 3 մասերից: 1-ին մասում սովորողները անդրադարձան կիսամյակի ընթացքում քննարկված լավագույն 5 թեմաներին՝
1.Ա.Լինքոլնի նամակը
2.Ազգային կարծրատիպեր
3.Հաջողակ կյանքի 5 կանոնները՝ ըստ Ս.Ջոբսի
4.Ստորագրությունը՝ որպես մարդու հոգեբանական նկարագիր
5.Բրիտանական ֆիլմերի փառատոնի շրջանակներում դիտած «45      տարի» ֆիլմի քննարկում:
2-րդ փուլը նվիրված էր նախապես հայտարարված մրցույթի արդյունքները ամփոփելուն: Սովորողներին շաբաթներ առաջ հանձնարարված առաջադրանքներից մեկը մրցութային էր եղել: Պետք էր ընթերցել Օ'Նեյլի մասին պատմող լեգենդը և դրա վերաբերությամբ գրել  կարծիքներ: Ո՞վ էր նա իրականում՝ անձնուրաց առաջնո՞րդ, թե՞ ուխտադրուժ խաբեբա: Լեգենդը պատմում էր 2 առաջնորդների մասին: Օ'Նեյլը և մյուսը, որի անունը պատմությանը հայտնի չէ, իրենց նավերով շարժվում են Իռլանդական հողեր պայմանավորվածությամբ, որ ում ձեռքը առաջինը դիպչի ցամաքին, նա էլ կդառնա թագավոր: Օ'Նեյլի նավը շարժվում էր համեմատաբար դանդաղ: Չհամակերպվելով սպասվելիք պարտության մտքի հետ՝ նա կտրում է աջ ձեռքը և նետում ցամաք՝ արժանանալով Իռլանդական հողերում որպես թագավոր իշխելու իրավունքին: Սովորողների կարծիքները հակասական էին ու իրարամերժ: Հաղթողի պատվավոր կոչմանը արժանացավ ակադեմիայի 2-րդ կուրսի 1-ին դասակի սովորող Ջուլիետա Կարապետյանը, ով Օ'Նեյլի մեջ էր խտացրել հայրենասեր ու անձնուրաց առաջնորդին բնորոշ բոլոր հատկանիշները: Մրցանակը նրան շնորհեց կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհ.Վարյանը:
3-րդ փուլում սովորողներից նախապես ձևավորված խմբերը, իրենց մասնագիտական կարողությունները գործի դնելով, պետք է  բացահայտեին իրական մարդասպանին՝ օգտվելով միայն կասկածյալների տված ցուցմունքներից: Քննարկումները տվեցին ցանկալի արդյունք. 2 թիմերին էլ հաջողվեց պարզել իրական մարդասպանին, դե իսկ խմբերի ավագներն էլ պարգևատրվեցին քոլեջի պետի տեղակալ Ա. Եղիազարյանի կողմից: Միջոցառման ավարտին կրթահամալիրի պետի 1-ին տեղակալ Տ.Եսայանը պարգևատրեց արական սեռի լավագույն մասնակցին՝ իրավաբանական ֆակուլտետի առկա վճարովի ուսուցման 1-ին կուրսի սովորող Մարտին Սահակյանին: Այս ցերեկույթի վերաբերյալ իրենց հիացմունքի խոսքը հայտնեցին կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհ. Վարյանը,  միջազգային համագործակցության և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ներդրման բաժնի ավագ տեսուչ, ոստիկանության կապիտան Կ․Սաֆարյանը և այլք՝ ևս մեկ անգամ բարձրաձայնելով, որ անգլերենի առցանց ակումբը պատվով  է լուծում իր առջև դրված խնդիրները:

НазадЗаседание английского клуба
17 июня в Образовательном комплексе полиции РА состоялось, заключительное в этом учебном году, заседание студенческого английского клуба. На заседании присутствовали: начальник Образовательного комплекса полиции РА, генерал-лейтенант полиции РА Варьян О.К., офицеры высшего состава, слушатели.
Мероприятие было открыто приветственным словом слушателя 3 курса, 2 взвода Академии полиции РА Киракосян Ани. В своем приветствии она отметила, что данное мероприятие было подготовлено силами слушателей-членов английского клуба. Заседание состояло из трех частей.
В первой части были подведены итоги работы клуба за второе полугодие, прослушаны и обсуждены 5 лучших тем:
1. Письмо А.Линкольна.
2.Национальные стереотипы.
3. Пять правил счастливой жизни С.Джобса.
4.Подпись как психологическая характеристика человека.
5.Обсуждение премьеры английского фильма “45 лет”.
Вторая часть была посвящена обсуждению работ, представленных на конкурс. Члены английского клуба получили задание за неделю до заседания. Необходимо было прочитать легенду об О’Нейле и написать свое мнение по обсуждаемому вопросу. Мнения участников оказались самыми разными, даже, порой, противоречивыми. Победу одержала работа слушателя 2 курса, 1 взвода Академии полиции Карапетян Джульетты. В работе главный акцент был сделан на патриотичности и самоотверженности О’Нейла. Приз победителю конкурса был вручен начальником Образовательного комплекса полиции РА, генерал-лейтенантом Варьяном О.К.
В третьей части, разделившись на группы, члены клуба на основании показаний свидетелей раскрывали настоящее дело об убийстве. Обсуждение дела дало свои результаты: обе группы сумели правильно назвать настоящего убийцу. Руководители групп были награждены заместителем начальника колледжа Образовательного комплекса полиции РА, полковником Егиазаряном А.
В заключении мероприятия первый заместитель начальника Образовательного комплекса полиции РА, полковник Есаян Т. наградил лучшего участника клуба. Им оказался слушатель 1 курса юридического факультета платного отделения Саакян Мартин.
Своими впечатлениями о проведенном заседании английского клуба поделились начальник Образовательного комплекса генерал-лейтенант полиции Варьян О., старший инспектор отдела международного сотрудничества и внедрения информационных технологий капитан полиции г-жа К. Сафарян К. и многие другие, еще раз отметив тот факт, что английский клуб, уже в который раз, достойно решает поставленные перед ним задачи.