Լեհ փորձագետների հերթական այցը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր
Արևելյան գործընկերության ոստիկանական համագործակցության ծրագրի շրջանակներում 2016թ. հոկտեմբերի 17-ից 21-ը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում կայացավ «Մասնագիտական էթիկա և կոռուպցիայի դեմ պայքար» թեմայով սեմինար ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումների ծառայողների համար: Սեմինարը վարում էին Լեհաստանի Հանրապետության ՆԳՆ փորձագետներ Ռոբերտ Օպոզդան, Կատարժինա Սալախնա-Կոնստանչիուկը և Բեատա Բուչեկը:
Բացման խոսքում կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Տիգրան Եսայանը, ողջունելով միջոցառման մասնակիցներին, հույս հայտնեց, որ ձեռք բերված գիտելիքները արդյունավետ կլինեն ամենօրյա աշխատանքում:
Լեհ փորձագետները ներկայացրեցին Լեհաստանի ոստիկանության կառուցվածքը, աշխատանքի ընդունման գործընթացը, էթիկայի կանոնները և ոստիկանության գործունեության ներքին վերահսկողության համար պատասխանատու գերատեսչությունների կառուցվածքն ու գործելակերպը: Ձեռք բերված գիտելիքներն ամրապնդվեցին թիմային գործնական վարժություններով:

Polish experts’ regular visit to the Police Educational Complex
17 to 21 October 2016 - In the framework of the Eastern Partnership Police Cooperation program, a workshop on “Professional Ethics and Fight against Corruption” took place at the RoA Police Educational Complex designed for the police officers of relevant police units. The workshop was delivered by Polish experts Robert Opozda, Katarzyna Salachna-Konstanczuk and Beata Buczek.
In his opening remarks Colonel Tigran Yesayan, Deputy Head of the Police Educational Complex, welcomed the participants and expressed hope that the knowledge gained would be effectively applied in their daily work activities.
The Polish experts presented the structure of the Polish police, hiring process, ethics as well as the structure and practices of the agencies responsible for police internal control. The knowledge gained was consolidated by practical group exercises.