Լեհ փորձագետների հերթական այցը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր
Արևելյան գործընկերության ոստիկանական համագործակցության ծրագրի շրջանակներում 2016թ. հոկտեմբերի 17-ից 21-ը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում կայացավ «Մասնագիտական էթիկա և կոռուպցիայի դեմ պայքար» թեմայով սեմինար ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումների ծառայողների համար: Սեմինարը վարում էին Լեհաստանի Հանրապետության ՆԳՆ փորձագետներ Ռոբերտ Օպոզդան, Կատարժինա Սալախնա-Կոնստանչիուկը և Բեատա Բուչեկը:
Բացման խոսքում կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Տիգրան Եսայանը, ողջունելով միջոցառման մասնակիցներին, հույս հայտնեց, որ ձեռք բերված գիտելիքները արդյունավետ կլինեն ամենօրյա աշխատանքում:
Լեհ փորձագետները ներկայացրեցին Լեհաստանի ոստիկանության կառուցվածքը, աշխատանքի ընդունման գործընթացը, էթիկայի կանոնները և ոստիկանության գործունեության ներքին վերահսկողության համար պատասխանատու գերատեսչությունների կառուցվածքն ու գործելակերպը: Ձեռք բերված գիտելիքներն ամրապնդվեցին թիմային գործնական վարժություններով:

НазадПольские эксперты в Образовательном комплексе полиции Республики Армения
С 17 по 21 октября 2016 года в рамках программы полицейского сотрудничества Восточного партнерства в Образовательном комплексе полиции РА состоялся семинар для служащих соответствующих полицейских подразделений на тему “Профессиональная этика и борьба с коррупцией”. Семинар проводили эксперты МВД Республики Польша Роберт Опоздан, Катаржина Салахна-Констанчюк и Беата Бучек.
В своем вступительном слове, первый заместитель начальника Образовательного комплекса полиции Республики Армения, полковник полиции Тигран Есаян поприветствовал участников мероприятия и выразил надежду что полученные знания будет эффективными в повседневной работе.
Эксперты представили структуру полиции Республики Польша, процедуру найма на работу, правила этики, структуру и функции подразделений ответственных за внутренний контроль деятельности полиции. Для закрепления приобретенных знаний были также проведены командно-практические упражнения.