«Կրթություն XXI դար» EXPO 2016 միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդես
2016թ մարտի 30-ին Հայաստանի Հանրապետության Կառավարության Տան նիստերի դահլիճի նախասրահում կայացավ «Կրթություն XXI դար» EXPO 2016 միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսի բացման հանդիսավոր արարողությունը: Այս տարի ցուցահանդեսին մասնակցում են ավելի քան 60 կազմակերպություն, այդ թվում՝ Հայաստանի Հանրապետության, Ռուսաստանի Դաշնության և մի շարք այլ երկրների ավելի քան 10 բարձրագույն և մասնագիտական կրթական հաստատություն, տասնյակ համալսարաններ, ինստիտուտներ, քոլեջներ և մասնագիտական ուսումնարաններ։
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ղեկավարության նախաձեռնությամբ այս տարի ևս կրթահամալիրը հավուր պատշաճի ներկայացավ միջազգային մասնագիտացված  ցուցահանդեսին։ Ներկայացվեցին կրթահամալիրի պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի կողմից հրատարակած գրքերը, կրթական ծրագրերը, ինչպես նաև տեսաֆիլմով ներկայացվեց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի առօրյան և  ուսումնական գործընթացը։
Ցուցահանդեսը լավ առիթ հանդիսացավ հասարակությանը ներկայացնելու ոստիկանության կրթահամակարգը և կրթական  ծրագրերը։
Բացմանը ներկա էին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ղեկավարությունը՝ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Տիգրան Եսայանի գլխավորությամբ։

30 March 2016 – The opening ceremony of the “Education XXI Century” EXPO 2016 international specialized exhibition took place in the conference hall of the Government building of the Republic of Armenia. More than 60 organizations attended the exhibition this year including more than 10 higher and professional education institutions from the Russian Federation and other countries, dozens of Armenian universities, institutes, professional colleges.
Upon the initiative of the management of the Police Educational Complex, this year the Educational Complex was properly presented in the specialized exhibition. Books published by the academic staff of the Educational Complex, academic programs as well as a video depicting the life and the educational process in the Educational Complex  were presented.
The exhibition was a good occasion to present to the public the police education system and the academic programs.
The management of the Educational Complex, headed by Colonel Tigran Yesayan, First Deputy Head of the RoA Police Educational Complex, attended the opening ceremony.