«Կրթություն XXI դար» EXPO 2016 միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդես
2016թ մարտի 30-ին Հայաստանի Հանրապետության Կառավարության Տան նիստերի դահլիճի նախասրահում կայացավ «Կրթություն XXI դար» EXPO 2016 միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսի բացման հանդիսավոր արարողությունը: Այս տարի ցուցահանդեսին մասնակցում են ավելի քան 60 կազմակերպություն, այդ թվում՝ Հայաստանի Հանրապետության, Ռուսաստանի Դաշնության և մի շարք այլ երկրների ավելի քան 10 բարձրագույն և մասնագիտական կրթական հաստատություն, տասնյակ համալսարաններ, ինստիտուտներ, քոլեջներ և մասնագիտական ուսումնարաններ։
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ղեկավարության նախաձեռնությամբ այս տարի ևս կրթահամալիրը հավուր պատշաճի ներկայացավ միջազգային մասնագիտացված  ցուցահանդեսին։ Ներկայացվեցին կրթահամալիրի պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի կողմից հրատարակած գրքերը, կրթական ծրագրերը, ինչպես նաև տեսաֆիլմով ներկայացվեց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի առօրյան և  ուսումնական գործընթացը։
Ցուցահանդեսը լավ առիթ հանդիսացավ հասարակությանը ներկայացնելու ոստիկանության կրթահամակարգը և կրթական  ծրագրերը։
Բացմանը ներկա էին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ղեկավարությունը՝ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Տիգրան Եսայանի գլխավորությամբ։

НазадМеждународная специализированная выставка “Образование ХХI” EXPO 2016
30 марта 2016 года в фойе зала заседаний Дома Правительства Республики Армения состоялась торжественная церемония открытия международной специализированной выставки “Образование ХХI” EXPO 2016, в которой принимали участие более 60 высших и средне-специальных учебных заведений Республики Армения, Российской Федерации и других стран.
На выставке были представлены авторские книги профессорско-преподавательского состава Образовательного комплекса, образовательные программы, а также был продемонстрирован фильм об учебном процессе и повседневной жизни Образовательного комплекса.
Выставка предоставила хорошую возможность представить обществу особенности подразделений Образовательного комплекса и преподаваемых дисциплин.
На открытии присутствовали руководство Образовательного комплекса полиции РА во главе с первым заместителем начальника Образовательного комплекса, полковником полиции Тиграном Есаяном.